Yorum Ekle

Salvador Dali Müzesi

Müze Barcelona, Barcelona
5 / 5 ( 8 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

"Salvador Dali Müzesi" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (8)

  • userName
   Genel
      
   Bu adam gercekten çılgın. Barselonaya iki saat uzaklikta figueras sehrinde gorulmesi gereken bir yer. Dali, Muzenin insaati ve dekorasyonu ile kendi ilgilenmis, ucuk kacik tuhaf bir cok eser gorebilirsiniz.
   Beğen (35) Cevap ver
   Poyraz K., Cihan N., Rahmi Ç. ve diğer 32 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Genel
      
   Dali karısı Galanın sırtına takılmış.Ve yumurtaya...İşte eşi Galanın sırtı...İşte ben...Adamımın müzesinde onun eserlerine bu kadar yakın olmak bu tarif edilemez bir haz...
   Beğen (1) Cevap ver
   Cihan N. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Genel
      
   Adamımın yaşadığı yani çılgın ressam heykeltraj Dalinin yaşadığı ve müze olan evi. Adam çılgın.Yumurtaya ve karısının sırtına takmış durumda.Eserleri çılgın ama düşündürücü.Bazı eserlerinde sağdan bakınca bir adam yukardan bakınca başka bişey görebileceğiniz resimleri var.
   Beğen (1) Cevap ver
   Sennur O. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
  • userName
   Uğramadan dönmeyin - Barcelona'ya giden herkesin mutlaka Figueras'ta yer alan Dali müzesini ziyaret etmelerini tavsiye ederim. Bireysel olarak gittiğimizden dolayı içeriye girmek için bir süre kuyrukta beklemek zorunda kaldık. Grup halinde gelen turistlerin bizim kadar kuyrukta beklemediğini fark ettik. Bireysel giderseniz kuyrukta bekleme olasılığınız yüksek. Dali müzenin bulunduğu yerde doğmuştur ve yaptıklarını sergilemek için de şehrin tiyatrosunu yıkarak müzeye haline getirmi...devamıştir. Dali'nin mezarı da müzenin bodrum katında bulunmaktadır. Müze Barcelona'dan yaklaşık iki saat uzaklıkta. Bu süre düşünüldüğünde gitmeme fikrine bürünebilirsiniz fakat müzede yer alan eserleri incelediğinizde yolda geçen süreye üzülmeyeceksiniz...
  • userName
   Dali, Dahi. - Pek çoğumuz önde gelen ressamlar ile ilgili üstünkörü bilgilere sahibizdir ve yine çoğumuz resim ile uğraşmamışsak Picasso ve Dali gibi sanatçıların eserlerini garip buluruz. Elbette burada yaptıkları resimler ile ilgili bir ''anlam çalışması'' yürüterek kendime bir yol açmaya çalışmayacağım, zira bu pek mümkün değil! Fakat Dali'nin kendi uğraşları sonucu açmış olduğu müzeye giderseniz kendisine hayran olacağınızdan eminim. Müzede sizi bekleyen sürprizleri saymayac...devamıağım ki gitmek için daha bir heveslenin.
  • userName
  • userName
   Sıradışı ressam - Müze Barselona’'dan iki saat uzaklıktaki Figueres kasabasındadır. Dali'nin bizzat tasarımını yaptığı müzede sergilenen Dali eserleri aklınızı başından alırken, müzenin kendi yapısı da çok ilginizi çekecektir. Özellikle Gala'ya olan aşkı ve tutkusunu müzenin her yanında ve resimlerinde hissedebiliyorsunuz. Dali'nin mezarı da aynı binada bulunuyor. Gezmek saatler alabilir. Gezdikçe Dali'nin dünya dışı bir varlık ve çok yönlü bir tasarımcı olduğunu ispatlayan olağ...devamıanüstü bir mekan.

  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Barcelona civarındaki
  Müze kategorisinde.
  1.