Yorum Yaz

Besler İnegöl Köftecisi

Köfteci İnegöl, Bursa
4,8 / 5 ( 11 yorum)

Mekan Özellikleri


Ödeme tipleri: Sodexo

"Besler İnegöl Köftecisi" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (11)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   araştırdık İnegöl'de köfte nerede yenir bütün yollar bizin buraya götürdü. pişman olmadık, köftenin baharatı lezzeti kusursuz. Esas neyi öğrendik İstanbul'da yada başka bir yerde yediğimiz İnegöl Köftesi gerçek değilmiş, alakası yok.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   İnegöl'deki lezzet durağımız, Çifte Fırınlar'ın yanındaki Besler Köftecisi. Besler Köftecisi, yüzyıldan fazla bir zamandan beri inegöllülere, inegöl'e gelenlere bu lezzetli köfteleri ikram ediyor. Duvara 1890'dan beri köftecilik yapan Besler ailesinin siyah beyaz fotoğrafları asılmış. Üçüncü kuşak köfteci Mustafa Besler, kapının yanındaki masaya oturmuş, gelene geçene laf yetiştiriyor. O da artık "emekli" olmuş, yerini oğlu Mesut Beslere bırakmış, inegöl köftesinin mucidinin Besle...devamır ailesi olduğu öne sürülüyor. Bulgaristan'dan gelen dede Besler, işe önce küçük bir kebapçı dükkanıyla başlamış. Sonra Bursa, Eskişehir, Ankara yolcuları için köfte hazırlamış. Yola çıkanlar bu köfteleri ekmek arası yapıp, yanlarına almışlar, gide gele ünleri çevre kentlere yayılmış. Ailenin fertleri o zaman bu zamandır ızgaranın üstünü köfte ile doldurup boşaltıyorlar.
   Beğen (1) Cevap ver
   Gültekin U. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Daha önce de yazmıştım, yediğim en iyi İnegöl köftesi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Nesilden nesile aktarilmis bir lezzet. İnegol kofte denince akla gelen bir koftecidir. Tavsiye edilir.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   İnegöl köfteyi merkezinde yiyelim dedik ve inegöl köftenin doğduğu yere gittik.besler köfteci ufak tefek 5 -6 masanın olduğu şirin bir mekan 1 porsiyon 10 lira işletmeci çok iyi tavsiye ederim:))
  • userName
  • userName
   Yediğim en iyi inegöl köftesi.
  • userName
   Garsonlar pırıl pırıl, güleryüzlü ve işinin ehli - Masanıza oturduğunuzda masaya önce zeytinyağlı domates-biber karışımı salça tabağı ve de üstü zeytinyağlı ve Çıbrıka otlu (Bulgaristan’da ki ismi Çıbrıtsa) kızarmış ekmekler geliyor. Bu sırada siz siparişlerinizi veriyor ve aperatiflerin tadını çıkarıyorsunuz. Sonra köfteleriniz geliyor. Köfteler küçük yassı şekilli, dışı iyi, içi az pişmiş kıvamda. Son derece leziz, yumuşak ve yağlı. İlk başta tabaklarımıza 3’er köfte geliyor t...devamıabii yanında taze domates, soğan ve mangalda pişmiş biberi ile birlikte. Tatlı olarak bir potpori sipariş ediyoruz. Tahinli sütlü Nuriye, fındıklı sütlü Nuriye, Kemalpaşa tatlısı ve girişte kardeşini gördüğümüz bal kabağı tatlısı bizi son derece memnun ediyor.
   Beğen (1) Cevap ver
   Mehmet F. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   İnegöl koftesi - Besler İnegöl Köftecisi 1893 yılından beri hizmet vermektedir. Şu anda işletmenin başında 3.kuşak Mesut beşler bulunmaktadır. İnegöl'un en eski ve en lezzetli köftesini yapan yerdir.
  • userName
   İnegöl köftesi - O kadar güzel köfte yapıyorsunuz ki tadına doyamıyorum nefis. Nefis, bu köfteye hayranım.
  Daha Fazla
  Adres:İshakpaşa Camii Karşısı İnegöl/BURSA http://www.inegolkoftesi.com/ Telefon:02247155555