Yorum Yaz

Cha'ya Galata

Cafe Asmalı Mescit, İstanbul
5 / 5 ( 11 yorum)

"Cha'ya Galata" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (11)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Geçerken uğramalık güzel bir çayhane.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Çok tatlı bir mekan. Sahipleri olduğunu düşündüğüm çalışanları çok sıcakkanlıydı. Arkadaşımla gittiğimde vanilyalı bir çay denedik ve çok güzeldi. Kurabiyeleri de oldukça başarılı. Sunumlarına ise dicek bişi yok, demlikler ve bardaklar, üzerlerindeki meyveler çok güzeldi. Balkonunda, sessiz ve keyifli bir şekilde rahat rahat çaylarımızı yudumladık. İlk bakışta fiyatlar çok yüsek gelse de demlik aldığınız zaman fiyatın daha makul olduğunu göreceksiniz. 18 liralık iki kişilik çay ...devamısipariş ettik ve ikimiz de iki buçuk bardak içtik. Yanlarında gelen kurabiyelere bayıldığımız için bir de kurabiye tabağı söyledik.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Serdar-ı Ekrem'de salınırken keşfettim mekanı. Küçük, sevimli, sıcacık bir cafe. Vintage-retro dekorasyon detayları çok hoşuma gitti. Kavunlu beyaz çayını denedim. Bir dilim portakal ve kurabiye eşliğinde sunuluyor. Kavun aromasını sevenlere rahatlıkla tavsiye edebilirim. İki kişilik demlik fiyatı 18 TL ve en az 5 fincan çay çıkıyor. Mekanın tek problemi lavabosunun çok dar oluşu. Çay severlere duyurulur..
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Kesinlikle gidilmesi görülmesi gereken bir mekan. Uzun zamandır buraya gitmek aklımdaydı sonunda bu haftasonu fırsat bulabildim. Küçük, sevimli ve sıcacık havası olan bir mekan. Tabi ki biz tavsiyeler sonucu White Melon Tea tercih ettik ve çok beğendik. Çayın yanında ikram ettikleri tarçınlı kurabiyeleri de çok başarılıydı. Daha sonra balkon kısmına geçtik ve o sakinlikte konuşmaya çekindik diyebilirim. O kadar farklı bir havası var ki. İstiklal'in yukarıda ki karmaşasından çok uz...devamıakta gibi.. Çayın en farklı halini denemek için buraya gelmeli. İki kişilik çay 18 tl ve fazlasıyla yeterli oluyor diyebilirim.
   Beğen (5) Cevap ver
   Cihan N., Poyraz K., Murat G. ve diğer 2 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Keki standart olsa da sunumun sıcak olması tercih sebebi olabilir.Ama övgüyü sonuna kadar hak eden bir kavunlu çayları var ki farklı lezzet severler için gerçekten başka biryerde bulunması zor ve özgün bir lezzet olmuş.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Kavunlu beyaz çay, tütsülenmiş siyah çay, Çin ve Japonya'dan gelen yeşil çaylar gibi birbirinden farklı ve lezzetli çaylar denenebilecek hoş dekorasyonlu bir yer. Cheesecakeler çok lezzetli. Daha fazlası için http://www.neredeyesek.net/2014/01/20/farkli-ule-caylari-nerede-i cilir-chaya-galata-nereye-gidilir-ne-icilir-ne-yenir-istanbul/
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Sizi içeri girer girmez çok şeker ve güler yüzlü bir hanımefendi karşılıyor. Mekan da işletenler kadar sıcak ve keyifli. Kendi kasaplarıdan alışveriş yapıyorlar özellikle sordum. Herşey taze ve çok lezzetli! Çaylar tabi ki mükemmel.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Cha'ya galatadan bildiriyorum: kavunlu beyaz çayını denedik ve çok beğendik yoğun kavun kokusu çok güzeldi. Çayın yanında gelen tarçınlı bisküvilerde başarılıydı. Çikolatalı cupcake üstünde sıcak çikolata sosuyla geldi ve kıvamı çikolatasının lezzeti bizi tatmin etti. Ortamı ise apayrı bir güzellikte çok güzel dekore etmişler. Çalışanları da çok içten. Cupcake ve demlik kavunlu beyaz çaya 24 lira ödedik.
  • userName
   /
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Çok güzel dekore edilmiş. Açıkçası vanilyalı kırmızı çay ve kavunlu çay çok başarılı.
   Beğen (1) Cevap ver
   sezen k. bu paylaşımı beğendi.
  Daha Fazla
  Adres:Şahkulu Bostan Sok. No: 22/A, Galata - Beyoğlu / İstanbul Telefon:0212 249 85 03
  Asmalı Mescit civarındaki
  Cafe kategorisinde.
  4.