Yorum Yaz

Dolmabahçe Sarayı Saat Kulesi Kafeterya

Cafe Beyoğlu, İstanbul
3,5 / 5 ( 31 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

"Dolmabahçe Sarayı Saat Kulesi Kafeterya" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (31)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Dolmabahçe Sarayı'na girermiş gibi yapıp da girmezseniz kendinizi Saat Kule Cafe'de buluyorsunuz :) İstanbul'un yine çok güzel boğaz manzaralarından birine sahip bu yerde, hem her şey var hem de hiçbir şey yok. Denize en yakın masada oturuyorsanız, dalgalar çok hızlı çarptığınızda ıslanmanız mümkün, bu nedenle gidip de en ön masanın boş olduğunu görürseniz şöyle bir tereddütle bakın :) Mekanda denize daha yakın kısımdaki (biraz altta kalıyor burası) bazı sandalye ve masalar o ...devamıkadar pis ki, otururken rahatsız olmamak imkansız. Sanırım denizin ıslatarak kendi kendine temizlemesini bekliyorlar. Bunun dışında, verilen siparişlerin hızlı geldiğini görmedim. Tost veya kahve için 1 saat beklemeniz mümkün. 1 saat sonunda gelen kahve için çalışan kişiye "kahve yemenden geldi sandım" şeklinde takıldığınızda da, "valla hep böyle oluyor ama yine geliyorlar" cevabını almanız mümkün. Yemek açısından hamburger yiyip geçeyim hiç demeyin, klasik hamburger ekmeği içine, yine klasik dondurulmuş hamburger köftesi vereceğiniz paranın karşılığı olmaz, 2 adım yürüyüp tükrük köftesi alın, daha çok mutlu olursunuz eminim :)
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Her gittiğimde bu sefer memnun kalkarım umuduyla gidiyorum ancak yine hayal kırıklığı. Çay istediğinizde çay buz gibi geliyor,Kahvesi ise kahvesini o kadar az koyuyorlar ki istediğinize pişman oluyorsunuz. Ayrıca sipariş vermek için ayrı sipariş verdikten sonra ayrı bekliyorunuz. Toplam yarım saatinizi alabliyor bu işlem. Bu şikayeti dile getirdiğinizde elemanın az olmasından kaynaklı olduğunu söylüyorlar, o zaman yaz aylarında elemanlarını arttırmaları gerekli. İnsanlar oraya b...devamıiraz huzur bulmaya gidiyor,karşılaştığı bu durum çok çirkin.
  • userName
   Hayatımda yediğim en kötü döner kebabi. Hiçkimseye tavsiye etmem:(
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Dolmabahçe Sarayı önünde yerini almış Mehteran Takımının gösterisini izlerken tüylerimiz diken diken oldu. Mükemmel bir konser oldu. Mehter, 1911'de Ahmed Muhtar Paşa tarafından "Mehterhâne-i Hâkânî" adıyle yeniden kuruldu. 1914'te kuruluş tamamlandı. Birinci Dünyâ Harbinde Başkumandan Vekili Enver Paşanın emriyle teşkilât orduya tamîm edildi. İstiklâl Harbinde de mehterhâne hizmet verdi. Cumhûriyetin îlânından sonra, Millî Savunma Bakanı, mehteri saltanat alâmeti sayarak lağv...devamıetti. 1950'den sonra, Genelkurmay Başkanı Nuri Yamut'un direktif ve desteğiyle mehterin yeniden tesisi çalışmaları başladı. 1953'te yeniden tesis edildi. Daha sonraları çeşitli okul, dernek ve kuruluşlar da mehter takımları kurdular. 12 Eylül 1980 Harekâtından sonra, yalnız Genelkurmay Başkanlığı Harp Dâiresi Askerî Müze Müdürlüğü bünyesindeki mehteran bölüğü, faaliyetine devam etmektedir. Harbiye Askerî Müze'de Pazartesi, Salı hariç, haftanın her günü, saat 15.00-16.00 arasında Mehterbaşının idaresinde bir saat çalmaktadırlar. Bilhassa turistler ve meraklılar büyük ilgi göstermektedirler. Bu konseri izlemeyenler için mutlaka tavsiye ederim. Kaynakça: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=9553
   Beğen (33) Cevap ver
   Elif F., Poyraz K., Murat U. ve diğer 30 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Cevapları göster
   Sucukar Moreno 7 ay önce
   askeri muzedeki konserler inanilmaz.
   Murat U. 7 ay önce
   Müzeyi gezdikten sonra pastanın üzerindeki krema gibi:)
  • userName
   Ortam
      
   Mehter takımının gösterisine geldik:)
   Beğen (27) Cevap ver
   Sezen U., Elif F., Cihan N. ve diğer 24 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Boğaz Manzarası İle Huzurlu ve Keyifli Bir yer
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bir çok ülkeden gelenler insanların burada kafa dinledikleri bir cafe.Yanlız Son zamanlarda hizmete verdikleri kalitenin düştüğünü görüyorum.Maalesef Türk kahvesi kesinlikle içilemeyecek bir yer haline geldi. Kalitenin her geçen gün artması gereken bir yer olacağına daha kötü tadlara bırakıyor yerini... Umarım eski kalitesini geri kazanır!
  • userName
   Beğen (1) Cevap ver
   Hasan E. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Boş boş gezilen bir pazar öğle sonrası yolumuz düştü. İlk kez gittim. Geniş bir alanı var. Sahil masalarına rağbet olsa da diğer masalar da güzel. Tostun yanında verilen domates ve salatalık tadımlık olsa dahi lezzetliydi. Limonataları yoktu. Denize nazır güzel bir çay bahçesi.
   Beğen (1) Cevap ver
   Hasan E. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Fiyat performani iyi. Bugun tost ve cayini denedim memnun kaldim. Yan masadaki mini pizza da fena gorunmuyordu. Daha fazla ac oldugum bir gun deneyebilirim. Her yerde deniz kenari guzeldir ama beni en cok dinlendiren ve huzur verenin kabatas kiyisi oldugunu farkettim bugun.
   Beğen (1) Cevap ver
   Hasan E. bu paylaşımı beğendi.
  Daha Fazla
  Adres:Ömer Avni Mh. Meclis-i Mebusan Cd. 34427 Telefon:02122369000