Yorum Yaz

İnci Profiterol

Tatlıcı Beyoğlu, İstanbul
4,12 / 5 ( 566 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

"İnci Profiterol" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (566)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   ÖzzzzMekanist olarak yaptığımız tiyatro etkinliğinden sonra İstiklal Caddesi'nde yürürken Şenol'a "İnci'nin yeni yerini gördün mü" diye sorup Şenol'un "Hayır" cevabını vermesiyle kendimizi burada bulmamız bir oldu. Eski yerindeki darlık ve sıkışıklığa alıştığımızdan dolayı içeri girip profiterölü yememiz ve dışarı çıkmamız beş dakikayı bile bulmamıştır. Her ne kadar eski yeri gözler arasada burası en azından daha geniş. Oturulacak yer bulunabiliyor. Lezzet mi? Her zamanki gibi ;) ...devamı
   Beğen (9) Cevap ver
   Murat G., DERYA K., Hasan E. ve diğer 6 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Eskiden önünden geçtiğimde kendime engel olamazdım, ayakta yemek pahasına profiterol yer bir bardakta limonata içerdim, yerinin değişmesi işlerini etkilemiş olsa da yine de lezzeti her daim aynı kalacaktır.
   Beğen (3) Cevap ver
   Damla E., NesLi E. ve Doğukan T. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Tatmin edici...
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Profiterol deyince hiç düşünmeden kapısından içeri adım atabileceğiniz bir yet burası... Gönül isterdi ki o bütün haşmetiyle eski yerinde hizmet vermeye devam edebilseydi ama ne yazık ki izin vermediler. Yeri değişse de lezzeti aynı, mutlaka gidilesidir.
   Beğen (1) Cevap ver
   Tuba Y. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Alara S. Ozan C. ile birlikte.
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Ayyy yeni mekanina gelmek nasip olmamisti.Ama cok guzel olmus burasida.Ayni sicak ortami ,eskiye nazaran daha buyuk olan buradada yakalamislar.Daha iyi profiterol yapan yerler varmi?Illaki var.Ancak ben buraninkinin lezzetini seviyorum.Cok tatli olmayisini,sade sunumunu,her daim taze olmu olmasini ve en önemlisi hatiralarini.Burasi bu yuzden özel.Basit ve sade.Ev vari.1 er adet balli sudan,1 porsiyon profiterol ve 1 limonata ictik.Evede paket olarak aldim 1 kilo.Cunku beni buraya...devamı ilk anneannem getirdi ve 3 jenerasyon Inciden profiterol yemis bir aileyiz.Allah 4.de nasip etsin.Artik anneannecigim Beyogluna kadar gelemiyor tabiki o yuzden eve paket alip göturdugumde cok sevindi ve seve seve yedi :)). Biryer eger sizi ve sevdiginizi gulumsetebiliyorsa anisiyla,lezzetiyle orasi bana göre basarili bir isletmedir. :)) Evet profiterolun daha iyisi var ama eminimki benim gibi bircok insan icin,Incinin yeri bambaskadir ve hicbir yerin profiterolune benzemez :)) Böyle yerlerin halen acik oldugu icin cok ama cok sansliyiz.
   Beğen (16) Cevap ver
   Murat G., Poyraz K., Cihan N. ve diğer 13 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Cevapları göster
   Mehmet Ali Y. 2 ay önce
   nasıl yani bu profiterole 5 yıldız mı veriyosunuz? siz yemekten anlamıyorsunuz o halde
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   tek kelime ile mükemmel...
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bu kadar çirkin bir profiterole nasıl bu kadar övgü yağabilir anlamış veya anlayacak değilim.Kupkuru hamuru, vasat altı kreması ve pudingvari çikolata sosu. Profiterolü parçalaya parçalaya kaşıkla dağıtıyor tabaklara bir adam. Nasıl bir özendir anlamış değilim. Profiterol dışında diğer çeşitlerin de fotoğraflarını çektim. Ortada emek verilerek yapılmış, lezzetli görünen , albenili duran bir çeşit bile yok. Lezzet yok,emek yok, özen yok ama marka var, bu nasıl mümkün?
   Beğen (7) Cevap ver
   Cihan N., Fatih G., mehmetcan t. ve diğer 4 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Cevapları göster
   mehmetcan t. 3 ay önce
   Benim ve benim gibi birçokları için Beyoğluna çıkıp İnci'de profiterol yemek çocukluğumuzdan beri ...devamı ritüeldir yoksa ahım şahım bir lezzeti yoktur tabii..
   Gültekin U. 3 ay önce
   20 senedir İstanbul'dayım. Bir kere orada yedim ve beğenmemiştim. O zaman da senin yazdığın yorumu ...devamı n aynısını düşünmüştüm.Şimdilerde tekrar denesem sanırım aynı şeyi düşüneceğim...
   Mehmet Ali Y. 3 ay önce
   bimdeki 1.5 tl lik hazır profiteroller bile çok daha güzel
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   tat olarak iyi
   Beğen (1) Cevap ver
   tuna K. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Aslında mekanın adı İnci Profiterol değil, İnci Pastanesi. Yeri değişmişse de tadı ve anlayışı hiç değişmemiş. Duvarda Atatürk fotoğrafları, önünde onlarca kocaman profiterol tabağı ve bilimum pastane ürünü. O kadar profiterolüne odaklanmışız ki girip de diğer pastane ürünlerini görünce şaşırmadım dersem yalan olur. Profiterol hiç ağır değil, kremasının ağırlığı, çikolatasının kıvamı yerinde. Ama sanırım benim damak tadıma uygun değil ki, bence bir Fıstıklı Manolya profiterolü ede...devamımiyor. Mekanı da eski yerinden biraz daha büyük olsa da, eski atmosferini yaratmış oldukları için içeride oturunca insanın içi kararıyor.
   Beğen (1) Cevap ver
   Poyraz K. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Lezzeti bir klasik olmuş böylesi bir mekanda damağı hatta tüm tat tomurcuklarını profiterolle tanıştırmak ve bu muhteşem tada gerçek bir limonata ile yol göstermek yapılabilecek en iyi rehberlik olsa gerek. Bu mekanda servise puan vermek demek kendinize puan vermek demek, bunu da seviyorum çünkü "garson ilgisiz/suratsız" yorumlarıyla böyle bir mekan puan kaybetmemeli... Dana nice yıllara inci pastanesi..
  Daha Fazla
  Adres:İstiklal Caddesi Mis Sokak No: 124 / 2 Taksim / Beyoğlu / İstanbul Telefon:0212 293 92 24
  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Beyoğlu civarındaki
  Tatlıcı kategorisinde.
  1.