Ne düşünüyorsun?

Özsüt - Beyoğlu

Tatlıcı Beyoğlu, İstanbul
3,87 / 5 ( 106 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

Mekan Özellikleri


Wi-fi: Var

"Özsüt - Beyoğlu" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (106)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Ne zamandır panna cotta yemek istiyordum ama diğer şubelerinde çoğunlukla "Kalmadı" cevabını aldığımdan hevesim kursağımda kalıyordu. Bu sefer bulmuşken dondurmalı yedim. Panna cotta her zamanki gibi lezzetli. Dondurma da aynı şekilde. Sadece buradaki şubede yer bulmak biraz sıkıntı. Dar masalara denk gelirseniz yediğinizden keyif alamayabilirsiniz.
   Beğen (7) Cevap ver
   mehmetcan t., Murat G., Hasan E. ve diğer 4 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Suflesi muhteşem.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Dondurmalı kazan dibi favorim (tabi ki tavuk göğüslü olmayan) sütlü tatlılarını beğeniyorum ama frape için aynı şeyi söyleyemiycem.
   Beğen (4) Cevap ver
   Cihan N., mehmetcan t., Ünal B. ve diğer 1 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Özsüt'te yaz menüsüne geçildi artık. Beyaz çikolata ile yapılan Frambuazlı Fondüyü görünce menüde çok sevindim. Beyaz çikolata tutkunu olduğumdan sanırım. Çikolata-fıstıklı mini pastası zaten bir klasik. Problem servis elemanlarının tecrübesizliği ve tabakların kenarlarının kırık olması. Tabağı geri yollamak zorunda kaldım çünkü.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   İstiklal'de bunca yere giderim, devamlı da önünden geçerim ama bi nasip olmamıştı, geçenlerde hem terasını hemde içeriyi görmek için gittim. Öncelikle teras ferah, tıkış tıkış değil, servis her katta var, o yüzden hızlı. Porsiyonlar gayet iyi, fiyatlar normal seviyede. Tek sıkıntıyı seçtiğim tatlının çok ta taze olmamasında yaşadım malesef.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Çikolata üzerine antep fıstığı ezmesi, ekşimsi bir jöle ile bir araya gelerek çok güzel damakta tat bırakabiliyormuş, beğendim. Garsonların ilgisi, sunumu, hijyen ve konum, lezzetin de üzerindeydi bence. Yanına küçük bir dondurma kondursalarmış daha iyi olurmuş lakin bu haliyle de çok hoştu.
   Beğen (3) Cevap ver
   Rauf Kenan K., Hasan E. ve Seda Y. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   "Benim canım dondurma istiyor" dediğimde eşim inanmayan gözlerle bana baktı.. Baktı çünkü, 16 senelik evliliğimizde ve evlilik öncesi 5 senelik arkadaşlığımızda benden böyle bir cümle duymamıştı... Aslında ben de dondurma seven bir çocuktum tabiki..:)) Taki bademcik ameliyatı olana kadar.. Sanırım 6-7 yaşındaydım.. Ameliyattan sonra sürekli dondurma yedim.. Başlarda güzel geliyor bir çocuğa düşünsenize; vanilyalı, limonlu, kakaolu, çilekli vb. Onlarca çeşit.. Her ziyarete gelen ...devamı -ki tembihlilerdi tabiki- dondurma getiriyor.. Ankara'da ki tüm dondurmacıların dondurmasını tatmışlığım vardır yani.. Bu dondurmalı günler 2 hafta sürdü.. Sonra birden : 1,2,3 tıp.... Dondurma yok.. Ne demek yok?? Yok işte.. Tam 25 yıl dondurma yemedim.. Bıkmıştım, düşünemiyordum bile.. Bundan 10-15 yıl önce yavaş yavaş yemeye başladım tekrar.. Ama hala canım çekmez, aklıma gelmez.. Ne olduysa Istiklal Caddesi'ni boydan boya gezdikten sonra karşıdan gelen bir turistin elindeki külahı görünce oldu.. Özsütten almış, doldurtmuş külahı... Sanki; kurdun kuzuya, Keremin Aslıya, bahtsız bedevinin seraba baktığı gibi bakıyordu dondurmaya..;) İşte an, o an.. Vay be dedim ne güzel görünüyor.. Oturduk bu güzel mekana.. İstiklal'e cepheli oturuyorsunuz.. Yol kenarında masa az.. Oturamayanlar oturanlara gıpta ile bakıyor.. Aslında mekan çok büyük.. Üç katın üçüde Özsütün.. En üstte teras da var.. Dondurmaya gelince.. Tabiki ahkam kesmeyeceğim pek anlamadığım konuda.. Ama tam 3 topu bitirdim.. Sanırım güzeldi.. Çünkü zevkle yedim..eşim de profiterol üzeri dondurma yedi.. Hem dinlendik, hem serinledik.. Dondurmanın topu 2 tl.. Çok uygun bence.. Hele mekan böyle stratejik bir mevkideyse.. Sizde aşağıdan yukarıya gezmişseniz İstiklal'i, ve Taksim'e çıkmak üzereyseniz, çıkmayın.. Sağdaki bu mekanda soluklanın.. Gerçekten güzel bir ortam.. Dondurma mı??? Onu da siz tadıp bana bildirin lütfen..:)))))
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Mocha-mint daha iyi olmalıydı...
   Cevapları göster
   Poyraz K. 11 ay önce
   Özsütün aynası yiyip skora denge getirebilirsiniz :)
   Alpaslan K. 11 ay önce
   Artık başka şubesinde :) Fazla vaktimiz yoktu, biraz taksim havası alıp çıktım..
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Benim gibi İzmirli mekan. Pastaları başarılı; ancak favorim rengiyle, görüntüsüyle ve tadıyla Özsüt'ün Aynası. Hafif olduğu için iç baymayan kreması ve yaban mersini birleşimiyle çok lezzetli olmuş. Fransa'daki bir pasta yarışında bu pasta birinciliği almış. Denenmeli.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Beğen (1) Cevap ver
   funda a. bu paylaşımı beğendi.
  Daha Fazla
  Adres:İstiklal Cad. No: 102 Beyoğlu / İstanbul http://www.ozsut.com.tr Telefon:0212 292 96 78
  Mesaj gönder
  Özsüt ..İletişim
  Mekanist üyelerini bekliyoruz.