Puanla

Validebağ Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi

Cafe, Etkinlik - Eğlence Mekanı Üsküdar, İstanbul
4,6 / 5 ( 9 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

Mekan Özellikleri


Wi-fi: Var

"Validebağ Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (9)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   İftar yemeği için gittiğimiz kasrın yemekleri de bahçesi de çok güzeldi. Ramazan haricinde de yemek servisi varmış. Hababam Sınıfı'nın burada çekildiğini biliyordum ama ufak bir müze olduğundan haberim yoktu. Müze dediysem kapsamlı bir yer değil ama yine de o sınıfta, o tahtanın önünde olmak insani mutlu ediyor :)
   Cevapları göster
   Fuat Şimşek 3 ay önce
   Hey gidi Hababam sınıfı.Burada çekildiğini bilmiyordum.Tanıtım için teşekkürler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bahar ayları geldiğinde, çiçekler açmaya başladığında soluğu Adile Sultan Korusu'nda alıyorum. Evim buraya 3 dakika mesafede olduğu için en sık gittiğim yerler arasında. Önce uzun bir yürüyüş yapıp, sonra da korunun içindeki kafede çay içmek ve gazete okumak çok keyifli. Bazen de kahvaltı için tercih ediyoruz arkadaşlarımla. Çok zengin bir menüsü olmasa bile ağaçların altında kahvaltı yapıyor olmak cezbediyor... Fiyatlar da gayet makul.
   Beğen (16) Cevap ver
   Turan ş., Alara S., Cihan N. ve diğer 13 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Nişan yapmak için çok ideal bi mekan ne büyük ne küçük. İster yemekli ister yemeksiz özel günler için davet verilebilir. Bu tür şeyler için mekan arayanlara duyrulur :D
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Burası yıllardır valide bağ öğretmenler evi olarak hizmet vermektedir,hikayesi çok eskiye dayanır.Buranın en önemli konumu korunun içinde olması 1. sınıf eski eser olması ,kamuya açık alan olarak , günlük hayatta ve özel günlere, ev sahipliği yapan tarihi bir mekan,olması mütevazı ,sessiz ve o kadar da görkemli iç düzenlenmesi de o yapıya uygun tasarlanmış olmasıdır .Personeller uzun süreli çalışanlardan oluşmakta. Aşçıları deneyimli , lezzetli yemekler yapan ve her daim boş ka...devamılmayan,yaz kış açık olan ,açık alanda da hizmet veren,saba kahvaltısı öğlen yemeğine ve akşam yemeklerine,toplantı,düğün organizasyonlara ev sahipliği yapan bir mekandır. Yakın zamanda gitmiş olduğumuz düğünde, hizmeti ve servisi çok kalabalık olmasına rağmen hiç aksamadı aksine daha hızlı servis akışı vardı yemeklerde lezzetli idi,herkese tavsiye ederim. Sahanda güveç çok özeldi, tereyağlı irmik tatlısı da dondurmalı çok güzeldi Oynamaya az kaldı doktorum nerdeeeee,gelin koru havası alın
   Beğen (2) Cevap ver
   Cihan N. ve Zuhal K. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   keyifli bir iftar için tavsiye ederim. özellikle canlı fasıl müziği harika.
  • userName
   Ucuz ve keyifli - Bildiğiniz orman içinde ağaçların altında yiyip içebileceğiniz bir mekan. Oldukça ucuzdur. Çerez-bira-patates kızartması mükemmeldir. Tarih kokan çevresi ve akustiği sizi sizden alır. Tek kusuru yıllardır hiç ama hiç değişmeyen suratsız garsonlarıdır.
  • userName
   Hababam Sınıfı.!! - Koşuyolu'nda Büyükçe bir koru içerisinde olan Validebağ Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi. Konumu itibarı ile mükemmel bir yer. Yemyeşil çamların içinde ğürültüden uzak, Sakin bir kahvaltı için fena sayılmaz. Bol bol yürüyüşler yapabileceğiniz ve oksijen depolayabileceğiniz yemyeşil çimenlerle çevrili bir yer.
  • userName
   Çam ağaçları içerisindeki tarih. - Yaz akşamları organizasyonları çok keyifli. İsterseniz yemeğe isterseniz çaya. Yolunuz buralardan geçiyorsa bu şirin korunun ve içindeki evin ziyaretini yapabilirsiniz.
  • userName
   Tarihi yapısı ile ayakta - Tadilatının bitmesi ile beraber daha da keyifli bir hale geldi. Büyük bir korunun içinde olması özellikle bahar ve yaz aylarında daha fazla misafirinin olmasını sağlıyor. Koru içinde yaptığınız güzel bir yürüyüşten sonra kahvaltıda öğretmen evindesiniz. Yorgunluğunuzu atmak için birebir. Yiyeceklerde çok şey beklemezseniz hayal kırıklığına uğramazsınız. Orada olmak 'Hababam Sınıfı'nı hatırlamak bile yetiyor ve sizi gülümsetiyor.
  Adres:Tophaneli Cd. No: 39 Koşuyolu Üsküdar http://www.adilesultankasri.com Telefon:0216 339 29 03