Puanla

Balıkçı Kahraman

Balıkçı Sarıyer, İstanbul
4,02 / 5 ( 78 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

Mekan Özellikleri


Müzik türü: Fasıl - Sanat müziği

"Balıkçı Kahraman" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (78)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Metnini hep duyduğum mekana en sonunda dün akşam 4 kişi gittik. He de Kalkan mevsiminin başladığı Martda! Öncelikle servis güler yüz olmasa da iyiydi. Not almadan her denileni unutmadan tedarik ediyor garsonlar. Mekan tamam deniz manzarası yok da, masaların şekilsiz iç içeliğiyle biraz keyifsiz haliyle uzun oturmaya elverişli değil. Lakerdası salataları zeytinyağı iyiydi. Balık çorbası ve beyaz peynir eh (krem peynir gibi.) Birimiz 20 lik rakı içti sudan başka içecek yoktu. Kalkan...devamı ı ilk defa tandır olarak yedim doğrusu biraz mangal tadı vardı. Gelen hesap kalkan 400 lira, hadi o tamam, ancak artı 300 vardır ki o biraz çılgın olmuş. Bir şekerpare bir kabak tatlısı geldi. İki salata ve de 20 lik rakı nasıl 300 lira olur diye çıkışınca 50 lira üstünü çizdi. Yine de 650 lira çok. Zaten iyi bir kalkan tava yapıldı mı lezzetine doyulmuyor iken tandır hali o kadar cezbetmedi damakları. Bir de bu fiyatlara bir daha gitmem.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Vedat üstadın söylediği kadar var kalkan ve diğer mezeler harika
   Beğen (1) Cevap ver
   Ozgur E. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Yediğim her şey birbirinden güzeldi, tadı damağımda kaldı desem yeridir...Gerçekten müthişti.Hele çalışanların sempatıklıgı sizi evınızde hıssettırmeye yetıyor!
  • userName
   Lezzet
      
   İstanbul’da kalkan balığı dendiğinde akla ilk burası geliyor. Balıkçı Kahraman’ı “Balıkçı Kahraman” yapan şey ise; kalkanın bir bütün olarak, doğal haliyle mangalda pişiriliyor olması. Balığın yanı sıra masaya gelen her şey geçer not aldı. http://yenihayatintadi.com/?p=2693
   Cevapları göster
   Tat Dedektifi 6 ay önce
   doğru adres ;)
   Hakan E. 6 ay önce
   Afiyet olsun. Aslında kalkan mevsimi saylmaz tam olarak tezgahın kalkan dolu olması ilginç. Fiyatl ...devamı ar nasıldı?
   mehmetcan t. 5 ay önce
   Küçük yerin büyük kralı Kahraman gitsin El Kano'da San Sebastian'da bir kalkan yesin de ondan sonr ...devamı a piyasada dolaşsın..
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   bu mekanı seviyorum, kalkan Kahramanda yenir ...
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Devamlı gittiğim bir mekan, genellikle denizcilik, balık ve balık kültürünü özümsemiş elli yıl önce pişirilen balıkların lezzetini devam ettiren dünya çapında köklü, bir Trabzonlu aile kurumu, yorumları okuyorum da şaşıyorum, bir şeyler yazma gereği gereği duydum, her şeyin kıstası maddi olarak ölçülebilir olmuş, bir takım değerler göz ardı yapılıyor, yazık ve üzüntü verici.. Neymiş kalkan balıkçıda bilmem ne para ve bilmem neredeki mekanda da bilmem kaç paraymış.. Dünyaca ünlü g...devamıurmeler, gastrolar aptal ve bilmem kaç yıldır bu mekana giden devlet başkanlarından tutun, iş adamlarımıza, dünyaca ünlü yazarlarımızdan, düşünürlerimize, bunların hepside kazıklanma heveslisi.. aslında anormal değil doğal zeytinyağı yememiş, doğal tereyağı yememiş, mama ile büyüyüp fast food ile genliğini geçiren beyinlerden farklı bir yaklaşım beklenemez, hele, adı steak olunca, kasaptaki standart bilmem ne etin, bilmem ne steak restoranında, bilmem ne paraya satıldığını da görünce diyesi geliyor adamın... Edindiğim bilgiler ve tecrûbelerime gelince....; Arkadaşlar burası lezzet dedektifliği yada polisliği yada tarihçiliği yapıyor denebilir.. Yan masalarda şahit olduğum dünyaca ünlü balıkçılık ülkesi Japonların hayretle sevinç içinde tattıkları lezzete şapka çıkartıp belgesel çekercesine lokantanın içinde dolaşmalarını görmesem, bir defasında mutfağa yakın masada oturuyorken şahit olduğum, meşhur artist Gladyatörün mangalın önünde kalkan balığını koklayıp sevindirik olduğunu bilmesem, defalarca misafir olarak buraya getirdiğim dostlarımın " Yahu, bir balık, bu şekle ve lezzete nasıl dönüşebilir " nidalarına şahit olmasam neyse... çoğu restoran veya lokantanın en yakındaki market yada tanıdık baharatçı dan aldıkları Kekik için dağ başlarında köyleri dolaştıklarını sorup öğrenmesem, en iyi organik zeytinyağını bulmak için ayvalıklar da egelerde fink attıklarını bilmesem, kalkanı halden değilde direkt olarak, bir nevî, balıkçı kahramana özel olarak tutmuşlar gibi tek tek özenle seçtiğini bilmesem, ekmekleri hazır almayıp malzeme detaylarını vererek kendine özel yaptırmasa, mangal kömürünü çatalcada kendine özel olarak yaptırmasa, en basit olarak bildiğimiz karpuzu bile tarlasından özenle tek tek seçerek almamış ve bizlere sunmamış olsa ve mekan müdavimliği ve sırdaşlığı konusunda rüştünü defalarca ispatlamasaydı, müşteri memnuniyeti için kafa patlatmasaydı, e vallahi bende dünya çapında marka olan BALIKÇI KAHRAMANA gitmezdim.. Bazen cebimizden çıkan küçük şeyler için, büyük şeyleri göz ardı ediyoruz... rastgele...
   Beğen (2) Cevap ver
   The C. ve Ece D. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Plaj çıkışına denk geldiğimiz için zor ulaştık ama değdi. Yediklerimizin tümünün lezzeti yerindeydi. Hizmet gayet iyiydi. Taze ekmekler de nefisti. Kalkan zamanı tekrar geleceğiz tabi.
   Beğen (1) Cevap ver
   The C. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   İstanbuldaki en iyi kalkanı yapıyorlar ancak fiyat politikası biraz abartılı sadece parası çok olanların gittiği bir mekan olmamalı.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Kalkan deyince aklima ilk gelen mekan. En basit salatalari bile lezzetli. Ustune tanimiyorum!
   Beğen (2) Cevap ver
   Zeynep P. ve The C. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Amaç kalkan yemek ise yan şeylere fazla girmemek gerek ama başarmak zor çünkü her şey çok lezzetli. Hamsili mısır ekmeği var, biraz ağır geldi bana ama ilginç olmuş. Fiyatlar boğazdaki bir balıkçıdan bile pahalı. Mekan olarak da bir espirisi yok üstelik. Yine de bir kere de olsa gitmeli ve o kalkanı yemeli :)
   Beğen (2) Cevap ver
   Cihan N. ve Nevzat T. bu paylaşımı beğendiler.
  Daha Fazla
  Adres:Rumeli Kavağı Mah. İskele Cad. No: 15, Rumeli Kavağı - Sarıyer / İstanbul Telefon:0212 242 64 47
  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Sarıyer civarındaki
  Balıkçı kategorisinde.
  1.
  Mesaj gönder
  Kahraman A.İşletmeci
  Kaliteli hizmetle siz değerli misafirlerimizi mekânımıza bekliyoruz...