Yorum Ekle

Hüsnü Ala Cafe&Restaurant

Osmanlı Mutfağı, Nargileci, Düğün Mekanı Eminönü, İstanbul
3,35 / 5 ( 52 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

"Hüsnü Ala Cafe&Restaurant" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (52)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Süleymaniye'de Ağa Kapısı ve Mimar Sinan Teras Kafe'nin hemen bir kademe aşağısında, aynı manzaraya biraz daha aşağıdan bakan bir yer. Ağa Kapısı'ndan oldukça memnun olsak da bir de buraya gidelim dedik. Masalarda ekmek kırıntıları.. Fiyatlar normalin iki misli ... Örneğin bir sütlaç veya cheesecake dilimi 12 tl. Tercih ettiğim ev yapımı dedikleri elmalı-naneli limonatadan zerre doğal bir tat almadım, fiyatı 9 tl. Sonra da zaten iyi ki tatlı da almamışım dedim kendi kendime. Hemen...devamı arkasındaki aynı manzarayı daha yukarıdan ve daha geniş açıyla gören Ağa Kapısı ve Mimar Sinan Kafe manzarayı fiyatlara eklemiyor. Bu iki mekan varken burayı tercih etmek anlamsız.
   Beğen (9) Cevap ver
   Poyraz K., Murat G., Erkut Y. ve diğer 6 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   süleymaniyenin arka tarafındaki manzaralı kafelerden bir tanesi haliyle istanbul üniversitesi öğrencileri için uğrak yeri bu gelişimizde annemin limonatası söyledik oldukça güzel ,ev yapımı ve servis şeklini de beğendim manzarası zaten çok güzel fiyatlar ortalama manzara için uğramanızı tavsiye ederim
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   servis vasat yoğunluktan olsa gerek. limonatalarını bozmuşlar. çaylar soğuk geliyor. Sadece manzara izlemek isterseniz gidebilirsiniz tabi ön sıralarda masa bulabilirsiniz.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Manzara harika ortam da iyi olunca haliyle baya kalabalık serviste zorlanıyolar ve fiyatlarda ortalamanin çok üstünde
  • userName
   Iceri ilk girdiginizde hersey iyi hoş güzel manzara desen on numara fakat servise gelince rezalet hic is yok yarim saat de gelmez ve garsonlar cok saygisiz
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Gayet kaliteli bir mekan görünümünde, şık, egzotik, bir yandan oryantalist. İstanbul'un o eşsiz manzarası sizi şair kılıyor :) Ama biz sanırım kötü bir güne denk geldik. Kapı önünde karşılama, vale vs. her şey çok iyiydi ama içeri girince iş biraz değişti. Her yerde çılgınca koşturan garsonlar vardı ama hiçbirisinin bize bakacak zamanı yoktu sanırım. El kaldırma, seslenme kâr etmemişti adeta. Bir şekil siparişi hallettik derken garsonun geri gelmesi ve yoğunluktan dolayı türk kahv...devamıesi yapamayacaklarını söyleyince ikinci kez çöktüm. Neyse ona da eyvallah :) Ama müzik.. En son kız arkadaşımla beraber zılgıt çekerken bulduk kendimizi. Öneride bulunacak olursam açın Radyo Voyage 'ı emin olun herkes mutlu olacak. Olumsuzluklara rağmen gayet güzel bir nargile ve Karamel Mocha eşliğinde manzaranın tadını çıkartmak için elimizden geleni yaptık, yine de teşekkürler :)
   Beğen (2) Cevap ver
   Cihan N. ve Fuat Şimşek bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Guzel bir yer. Restaurant cafe karisimi. Sadece restaurant istiyorsaniz nargile dumanlari rahatsiz edebilir. Ancak manzarasi enfes, mekan da oldukca iyi.
  • userName
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   son derece harika bir mekan... :)
   Beğen (1) Cevap ver
   Hüsnü Ala C. bu paylaşımı beğendi.
   Cevapları göster
   Hüsnü Ala C. 3 ay önce
   Teşekkürler
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Menüden Et ve Karışık fajita + 2 ayran + 2 kişilik mevsim salata ve yemek sonra 2 kahve aldık. Fiyat olarak 100 lira ödedim. Yemek hemen geldi fakat diğer herşey geçikmeli. Tuz istedim, gelen tuzluktan tuz akmıyor ve garson utanmadan nemlenmiş ondan diyor. Salatanın üstüne tuzluğu sallıyıp bak abi geliyor dedi ve tuzluğuda alıp gitti :). Ayran yemekten baya bi önce geldi. Açık hava olduğu için birşey kaçması ihtimal. Yemek sonundada kaçtı zaten. Yarısını içmedim. İçeçeklerin yemek...devamı ile beraber gelmesi(sadece bu mekan için söylemiyorum) çok iyi olur bence ama hiç bir mekan yapmıyor bunu siz özellikle söylemezseniz. Ücreti kredi kartı ile ödeyeceğimden çıkmadan biraz önce garsona bozması için 50 lira verdim(garsona bahşiş verme niyetiyle). Şuan kasaya inemeyiz çok yoğunuz deyip geri çevirdi. Bende bahşiş vermedim. Onun haricinde garson iyi niyetli ve kibardı. Manzarası tartışılmaz zaten. Otoparkı olması güzel. Ücreti bence normal 10 lira verdim. 5 lirada versen hayır demezler sanırım. Ama karmaşık dar sokaklarda gezip yer aramaktan çok daha iyidir. Otopark görevlisi arkadaşlarda çok kibardı. Geleyim yemeğe. Lezzeti çok güzeldi. Fakat 30 lira da biraz çok tabi(Et Fajita). Salatayı tuzlayabilsek güzel olacaktı ama olmadı :). Fajitanın yanında ekmekleri sıcak tutmak için çömlek içinde getirmeleri akıllıca. Ekmek de gayet güzeldi. Ayranın tadı çok hafif ekşimsi. Köy ayranını andırıyor. Bence çok güzeldi. Kahve olayınıda biraz abartmışlar bildiğin standart kahve gibiydi yani. Ortam olarak üst katta oturduk(teras). Aydınlatma sıfırdı. Aydınlatmayı halletmeleri gerekir.
   Beğen (2) Cevap ver
   Hüsnü Ala C. ve Murat G. bu paylaşımı beğendiler.
  Daha Fazla
  Adres:Demirtaş Mh., Nazır İzzet Efendi Sk 2-4, 34200 Fatih/İstanbul Telefon:02125116688
  Mesaj gönder
  Hüsnü Ala C.Kurumsal İletişim Direktörü