Ne düşünüyorsun?

Kırkpınar - Keyap Çarşı

Restoran Ümraniye, İstanbul
4,4 / 5 ( 8 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

"Kırkpınar - Keyap Çarşı" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (8)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Uzun bir zamandır Keyap'talar. İlk şirkete paket servis ile denemiştik, daha sonra da restoranlarına gittiğimizde çok beğenmiştik. O zamanlar Modoko - İmes çevresinde düzgün temiz mekanlar yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştı. Büyük ve temiz bir mekan. Gerçi şu anda yine Keyap'ta daha büyük bir yere taşındılar. Sulu yemek çeşitleri de var ve ciğerle pek aram olmadığından, şişman köftelerini de hem çok lezzetli bulmadığımdan hem de porsiyon olarak çok küçük bulduğumdan benim tercih...devamıim çoğunlukla sulu yemekleri oluyor. Zaten fiyatları yüksek, bir de küçücük bir köfte veriyorlar, pilav, salata istersem ek ücret ödüyorum. Bu açıkçası benim işime gelmiyor. Ekmekleri ve peynir tatlıları güzel.
   Beğen (10) Cevap ver
   Didem Y., Fatih G., Cihan N. ve diğer 7 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Not, birde peynir tatlısının tadına bakmak için buraya gelin,içindeki safranını tadını alacak ve sizde başkasına önereceksiniz, benim önerim ayrıca şişman dörtlü köfte ,acılı kekik pul biber,acı sosu,mutlak deneyin derim, yada dondurmalı irmiği yemenizi öneririm içinde tere yağın kokusunu ve lezzetini buram buram alacaksınız
   Beğen (1) Cevap ver
   Cihan N. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Yaklaşık olarak modoko mobilyacılar çarşısında 12 yıla yakındır çalışmaktayım.Kırk pınarla tanışmamız yaklaşık 5 yıla yakın bir zaman içindedir , keyap çarşısında faaliyetine başladığı sıralarda küçük sade bir Türk lokantası idi,iki yıl içinde gelen talepleri karşılayamaz oldukları için ,bir arka sokakta şu anki yeni yerinde iki katlı ve daha büyük bir mekan da müşterilerini ağırlamaktadır. Konsept olarak tam esnaf lokantası gibi,tarz olarak ta herkese kucak açan ,bir mekan ola...devamırak kendini kanıtlamış oldu.İlk yıllarından bahsedecek olursak ciğerinde,sulu yemek çeşitleri,servisin hızlı güler yüzlü müşteri odaklı, olmaları eksik olan bir şeyi ikince söylemenize gerek duymadan yerine getiren üstün hizmet sunan bir işletme idi .En önemlisi burada ekmek sıcak sıcak kendileri tarafından yapılırdı,zaman zaman arkadaşlarla iş yerine paket servisi ister ,özellikle şişman köfte söyler yanında acı soslu sıcak ekmek sipariş ederdik. Küçük baston ekmeği karnından yararak ,kuzu gibi açıp içine şişman köfteleri ikiye bölerek yerleştirir o güzelim mis gibi kokan elma ,dilimli kızarmış patateslerin üstüne üşümesin diye acı sosu da giydirir yemeğe başlardık ,tadını ala ala soğuk havada burnumuz aka aka öyle bir yerdik ki anlatamam ,unutmadan közlenmiş biber birazda yeşillik yanında olmalı değil mi ,zaman içerisinde artık telefonda sipariş vereceğimiz zaman ,mutlaka sıcak dondurmalı irmik helvasını da yanında ikram istemek de bana düşerdi.Şimdi aradan geçen zaman kırk pınar köfteye ne katmış? Geçen hafta içinde ,öğlen yemeğine gittiğimizde açık bir mekan ve üstü kapalı olması temiz hava almak isteyenler için çok elverişli olmuş. Şimdi aralarındaki fark daha büyümüş ,kurumsal olması ,personelin değişmiş olması daha ciddi bir havanın estiğini ,görmek samimi olan o havanın kaybolması beni üzdü. Fakat en önemlisi size gülümseyecek kimsenin olmaması, tabi ki bu artık kırkpınara gitmeyeceğiz anlamında değil.DİKKAT ....almış olduğunuz yemek ne olursa olsun ekmeğe ayrı bir ücret ödemek zorundasınız,köfteyi alınca ekmeksizmi yemek lazım onu size bırakıyorum buna itiraz edince devreye ,işletme müdürümüz girip bizi bilgilendirmek istedi ,olay gayet açık proje yeni ,ekmeğimize sahip çıkıp israfı önleyelim projesi mantıklı ama ,kendisine önerim şu oldu o zaman yemek alan her müşteriye bir ekmek verin (zaten ambalajlı) olması gayet iyi ,sonraki ekmekleri para ile verin dedim, buda işletme müdürümüze mantıklı geldi ,görüşmekte fayda var dediler . Lokantanın arkası iki katlı depo ve mutfak olarak kullanılmaktadır, burası bir üst olarak kullanılmaktadır ,sevki yat buradan sağlanmakta.
   Beğen (1) Cevap ver
   Cihan N. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Yeni adrese taşınmış. Standardı aynı. Ancak buranın ciğeri bambaşka. İş ustada ahcıda bitiyor anlaşılan.
  • userName
   Tekrar tekrar keşfetmeli - Her seferinde bir özelliklerini keşfediyorum. Yemekleri ile ilgili söylenecek çoook şey var. Gerçekten nefis ve özenli. Asıl üzerinde duracağım şey ASLA ve DAİMA manifestoları. Asla yapmadıkları ve kullanmadıkları yanlışlar, DAİMA yaptıkları ve kullandıkları doğrular. Beni çok etkiledi. Her masada bunu bir displayle paylaşmışlar. Bir yerel zincirde hayal ettiklerimi burada buldum. Ama bence daha geniş kitlelere kendilerini anlatmaları ve bu lezzetlerle ...devamı buluşturmaları gerekir. Bu arada o peynir tatlısı yok mu? O lifli hali, safran kokusu aman Allahım artık vazgeçilmezim...
  • userName
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Herşey çok güzel ama fiyatlar neden bu kadar uçuk anlamış değilim.
  • userName
   Kırkpınar'ın Keyap versiyonu - Klasik Kırkpınar lokantalarından biri. Keyap Çarşısı içinde olduğundan diğer şubelerine göre daha büyük bir alana kurulmuş. Dekorasyon olarak da daha çok modern esnaf lokantası gibi. Lezzet olarak diğer şubelerinden farkı yok.
  Adres:Keyap Çarşı Yukarı Dudullu Mah. Bostancı Yolu Cad. Keyap Çarşı Sitesi No:17 Ümraniye ... devamı/ İstanbul Tel: 0 216 540 85 45 Fax: 0 216 466 69 21 keyap@kirkpinar.biz.tr http://www.kirkpinar.biz.tr Telefon:0216 540 85 45
  Mesaj gönder
  Kırkpınar L.Misafir Hizmetleri
  Kırkpınar, Türk Mutfağı’nın zengin çeşitlerini doğal malzemeler ve modern pişirme yöntemleri kullanarak, en sağlıklı haliyle sunuyor. Esnaf lokantası geleneğini sıcak ve modern atmosferiyle günümüze taşıyor. Kırkpınar ile Türk Mutfağı’nın yeni yüzüyle tan... devamıışın, alıştığınız lezzetlerden vazgeçmeden iyi beslenmenin keyfini çıkarın.