Yorum Yaz

Kız Kulesi

Restoran, Tarihi Mekan, Bar, Müze, Düğün Mekanı Salacak, İstanbul
4,17 / 5 ( 225 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

Mekan Özellikleri


Ödeme tipleri: SodexoOtopark: Var
Rezervasyon: GerekliAlkol: Var, Yok
Yemek tipi: Kahvaltı, Öğle yemeği, Brunch, Akşam YemeğiSigara alanı: Sigara içilebilir alan, Sigarasız alan
Mekan tarzı: Romantik, Popüler, Şık-lüks, ÖzgünNe için uygun: İş Yemeği, Doğum Günü, İftar, Yılbaşı, Arkadaşlarla Muhabbet
Müzik türü: Canlı Müzik, Kayıt Müzik Yayını, DJ, Yerli Pop , Yabancı Pop , Dans , Klasik müzik , Fasıl - Sanat müziği , Caz - Blues , Club Diğer özellikler: Açık Alan, Manzaralı, Tarihi Turistik

"Kız Kulesi " mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (225)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   İstanbul’un incisi, tarihinin derinliğinden gelip geleceğe kollarını açmış, doğal, ismi gibi kendi de güzel, boğazın 2 adasından küçük olanı. Adına söylene gelen nice efsaneler var bildiğimiz ve bilmediklerimiz.. Üsküdar’dan tekne ile ulaşırsınız, restoranı kaliteli ve menüleri lezzetlidir. Fiyatlar konusunda önceden sorup hazır olmanızda fayda var. Alakart ve açık büfe menüleri var. Özel veya çok özel günleriniz için İstanbul’un en ideal mekanlarından, belki de ilk sırada gele...devamıni. Bir yaz akşamı bahçesinde yemek yiyip sonrasında kulenin içerisinde dolanmak, duvarlarda anlatılanları okumak, balkonuna çıkıp İstanbul’a panaromik olarak bakmak çok farklı bir deneyim. Böylesi güzellikleri yaşama fırsatımız olması bizler için büyük bir şans.
   Beğen (14) Cevap ver
   Poyraz K., Buket K., Murat Y. ve diğer 11 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Cevapları göster
   Murat U. 2 ay önce
   Restorantına yönelik fiyat bilgisi verir misiniz?
   Levent D. 2 ay önce
   Selam, alakart menüden seçiminizi yapıp yanına bir şişe şarap sipariş verirseniz, 2 kişi 400~500 l ...devamı ira arası hesap ödersiniz. Biliyorum fiyatlar biraz yüksek ama sonuçta farklı ve özel bir mekan. Var ise kendi arabanız ile gidin, dönüş daha rahat olur. Otopark ve vale hizmeti mevcut.
   Poyraz K. 2 ay önce
   4-5 sene önce eşimin doğumgününde gitmiştik, çok memnun kalmıştık bahçesindeki yemekten ve canlı m ...devamı üzikten
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   iftar için özel bir gunumuzde gitmiştik..İnanılmaz bir ruzgar vardı,yemekler soguktu.Gidilsin görülsün mutlaka fakat ne servisi ne de lezzeti acısından düşündüğümde tekrar gideceğimi zannetmiyorum..
  • userName
   Açık büfe kahvaltıdaydık. Lezzetler vasat. Çay ikramı güzel ama kısıtlı. Daha başarılı bir işletme olabilirdi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Ulaşımı tekne ile olan Kızkulesinde 5 çayına gitmiştik. Bundan 10 sene öce gittiğimde sadee cafesi vardı . Bu sene içinde gitiğimde ise bayağı gelişmiş . Müze açılmış Fakat turistik bri yer olmasına rağman turistlerden para alınabilir fakat türklerden para alınmaması gerektiğni düşünüyorum.Adım atsan para veriyorson mesela macun satan kişi bilie macuna 5 lira alıyor resim çekiliyor 20 lira Fiyatlar pahallı olduğu için sürekli gidilen yer olmaktan çıkıyor :)
   Beğen (1) Cevap ver
   Poyraz K. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Ebru K. Sarpi K. ile birlikte.
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Tarihine yakışır bir açık büfe kahvaltı lezzeti vardı. Tek tek ilgileniyorlar bütün insanlarla, ortam pırıl pırıl, tertemiz. Ulaşımı saat başı teknelerle kolayca organize etmişler. Tam olarak 10 numara 5 yıldız!
   Beğen (2) Cevap ver
   Sarpi K. ve Fuat Şimşek bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Hep rüzgarlı.. Bi kere mutlaka gelinmeli..
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Manzara ve ambiyans için ne söylesem az, kulenin dışı içerisinden çok daha iyi, hem manzara daha iyi hem de daha rahat. Onun dışında yemekler ortalama, servis bazen yetersiz kalıyor. Fiyatlandırma böyle bir yer için bazen gereksiz pahalı kaçıyor, porisyonlar normal.
   Beğen (1) Cevap ver
   İstanbul Kazan Ben Kepçe bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Tarihe tanıklık eden İstanbul boğazının ortasındaki bu mekana en az 1 defa da olsa gitmenizi ve görmenizi tavsiye ederim. Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeğini birkaç defa burada yedim. Sebastian 'ın elinden osmanlı macununu da yedim :) Unutmamak gerekir ki, Kız kulesi İstanbul'un simgesidir! İşletmecilerinin eksik veya hatalarını bu denli önemli bir yere bahşetmemek orası ile bütünleştirmemek gerektiğini düşünüyorum. İç dekorasyonu harika. Yukardan denizin ortasından İstanbul'u izle...devamımek değişik bir duygu. Kız kulesinin güzelliği sadece içinden gözükmüyor elbette.. Belki de en büyük özelliği budur... Ölmeden önce mutlaka yapılacaklar listesinde burası da yer almalı :)
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bir fırsat sitesinden aldığımız fırsat koduyla kahvaltıya gitme gafletinde bulunduk. Madem fırsat kodu alanlara bu kadar kötü davranacaktınız, neden o zaman fırsata kendinizi ekliyorsunuz? Eklemeyin kardeşim. Sırf fırsat koduyla gelindi diye beleşçi muamelesi yapılıyor. Olanları anlatayım; servis hizmeti ve müşterilere nasıl davranacağını bilmeyen garsonlarla doluydu, hiç memnun kalmadık. Birincisi ilk girdiğimizde pencereye daha yakın 4 kişilik masaya oturalım (ki biz de 4 kişili...devamık masaya oturacaktık) dediğimizde olmaz orası rezervasyonlu dediler, iyi de biz de Şubatta rezerve ettirdik, neden bize gidip en kötü yeri verdiler anlamadık. Neyse dedik yerimize razı olduk, ama aksiliklerin ardı arkası kesilmedi. Öncelikle tabağımızda yumurtalarımız eksik geldi, birimizin tabağında salamlar da eksikti. Yan masadan farkına vardık. Hatrlatma yaptığımızda salam için yanlışımız olduğunu kabaca belirttiler, yumurtaların kabuklarını yiyemeyeceğimize göre en azından bu konuda kanıtımız var dedik ve önümüze çarpar gibi getirdiler. Ayrıca grupanya'da kahvaltı ve portakal suyu yazıyordu, ama portakal suyu vermediler, onun yerine Tang verdiler, bu yanıltıcı değil mi? Tamam belki gerçek portakal suyu vermiyor olabilirler, ama doğru düzgün bir meyvesuyu olsaydı, en azından 'portakal suyu' denilebilecek birşey olsaydı. Şekerli renkli suydu verdikleri. Portakal suyu konusunda kandırıldığımızı düşünüyoruz. Bir daha asla kız kulesindeki restorana gitmeyeceğiz.
   Beğen (1) Cevap ver
   Emrecan T. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Eşimle geçen Ramazan ayında iftar için ilk defa gitmiş olduğum Kız Kulesi gerçekten de konumu,tarihi ortamı ve manzarası ile büyüleyici bir ortam. İftar programı da çok güzeldi. Salacaktan motor seferleri ile ulaşılan Kız Kulesi'nde ayrıca en üst kata çıkana kadar müze bölümleri var. En üst kattan manzara tabii ki tarifsiz güzellikte.
  Daha Fazla
  Adres:Kızkulesi Salacak Mevkii
  https://www.facebook.com/maidenstoweristanbul
  http://www.kizkulesi.com.tr Telefon:0216 342 47 47

  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Salacak civarındaki
  Restoran kategorisinde.
  1.
  Mesaj gönder
  Kız KulesiBilgilendirme ve rezervasyon ofisi
  İSTANBUL’UN İMZASI KIZ KULESİ
  İki kıtanın kucaklaştığı yerde bulunan küçük adacık,binlerce yıllık efsaneleriyle 2000 yılından itibaren siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir. KızKulesi,2012 yılında yapılan renovasyon çalışması ile hak ettiği çehresine kavuşmuştur.09... devamı.00-18.45 saatleri arasındaki gündüz servisinde; kafeterya, eşsiz manzaralı seyir terası ve 2012 yılında hizmete giren KızKulesi efsanelerinin sergilendiği ‘’efsaneler sergisiyle’’ misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır.Türkiye’nin ilk “White Glove Service” standardıyla hizmet veren restuarant’ı olan KızKulesi,20.15 sonrasındaki Akşam Servisinde; dünya mutfağının eşsiz yemeklerini değerli misafirlerine sunmaktadır. Yıllar boyu sevgililerin,eşsiz İstanbul manzarasına karşı,birbirlerine söyledikleri "evet" cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan,hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünleriniz ve özel etkinliklerinize de ev sahipliği yapıyor. THE MAIDEN’S TOWER, SIGNATURE OF ISTANBUL The Maiden’s tower has located between asia&europe, this island has valuable service to our guest from 2000 to the present with legends histories. At 2012 the maiden's tower had made in renovation work with it deserves environments, gained its. 09.00-18.45 hours between the daytime service; cafeteria, a unique view of the observation terrace and 2012, entered service in the maiden's tower legends exhibit ‘legends exhibition’ guests experience unforgettable moments. The maiden Tower is started the first “ White Glove Service “for international cuisine in the unique dishes precious to our guests . Throughout the years, the lovers,the unique Istanbul against the views of each other,and say "yes" to the sentence of love, immortalized in this unique venue,always dreaming of for a memorable wedding parties and special events from the hosts.