Ne düşünüyorsun?

Madam Despina

Meyhane Kurtuluş, İstanbul
3,27 / 5 ( 52 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

Mekan Özellikleri


Müzik türü: Fasıl - Sanat müziği

"Madam Despina" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (52)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Sezen Aksu'nun yine mi güzeliz yine mi çiçek nağmeleri kulağımıza çınlıyor mekâna girerken. Mekan girişinde Meral Okay portresi karşılıyor misafirleri. Oldukça mütevazı ve sade bir meyhane burası 1946'dan beri ünlü müdavimlere ev sahipliği etmiş. Çalışanlar uzun süredir burada oldukları belli olan yaşlıca garsonlar ve çok çok ilgililer. Mezeler inanılmaz güzel, servis hızlı. Yazları bahçesinde masalar kuruluyormuş çok merak ettim yine gelmek isterim:)
   Beğen (18) Cevap ver
   hakan S., Ozan C., Poyraz K. ve diğer 15 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   "Kur masayı madam despina Kirli beyaz muşamba örtüleri ser Çek sediri asmanın altına Yanında bir ince müzeyyen abla Yine mi güzeliz, yine mi çiçek? Hamdolsun Taze mi bitti topik Canın sağolsun Amanın yine mi güzeliz, yine mi çiçek? Hamdolsun Altınbaş kadehe yağ gibi dolsun" Meral-Cihan Okan'dan (Sezen Aksu'dan da bilinir) "Yine mi Güzeliz" şarkısını çok severek dinlerim. Ancak İstanbul'a taşınana kadar "Madam Despina"nın böyle bir mekan işlettiğini bilmezdim. Geldim geleli de bu...devamı şarkıyı her dinleyişimde aklıma gelir de gitmek bu güne nasip oldu. Despina Meyhane Kurtuluş'ta son duraktan hemen 1 sokak önce. Osmanbey Metro'da inerek 15-20 dakikalık bir yürüme mesafesi var. Sokak güvensiz değil ama yine de taksiyle gitmek mantıklı. Buranın ciğeri çok meşhurmuş diye duyduğumuzdan sipariş ettik. Her ne kadar ciğer sevmesem de bu kadar duyulmuş bir lezzeti denemeden dönmek istemedim. Sonuç: bence kötü değil ama adı unutulmayacak kadar da değil diyorum. Başta topik olmak üzere, 6 çeşit mezesinin de tadına baktım. Ancak bunlar arasından da diğer yediğim yerlerden çok daha fazla fark yaratan bir lezzet göremedim. Salaş ve nostaljik bir yer Despina Meyhane... Zaten derler ki "Madam Despina ölmeden önce mekanın hiçbir şekilde özelliklerinin değiştirilmemesi koşuluyla buranın işletilmeye devam etmesine izin vermiş. Bu nedenle masalarda muşamba örtüler, Ortamdaki loş hava ayrı bir keyif veriyor insana. Hava soğuk olduğu için bahçenin kapalı olan kısmında oturduk. Bence oldukça keyifliydi ancak havalar iyi olunca şarkıdaki gibi asmanın altına masayı çekip oturmak da inanılmaz keyifli olur eminim ki. Bahçede oturmanın (beni hiç rahatsız etmede de sevmeyenler için özellikle belirtmem lazım) bir kötü yani olabilir bu da, kedilerin çok olması. Gerçi gariplerim gözlerini dikip bakmak dışında hiçbir rahatsızlık vermiyorlar ama kedi görmekten bile rahatsız oluyorsanız içeride oturmayı tercih edin. 4 kişi gittiğimiz burada 1 büyük rakı, 2 kadeh şarap, 6 çeşit meze (hatta 7 de denebilir), ciğer ve kalamar yedik. Meyve ikramıyla birlikte kişi başı 80 lira gibi bir hesap ödedik. Bana "sudan ucuz" demesem de oldukça uygun geldiğini söyleyebilirim. Gelen hesaba %10 civarında bir servis bedeli de yansıdığından gelen hesaba bir de ekstradan bahşiş eklememenizi tavsiye ederim :) (yani özellikle eklemek isterseniz sizin tercihiniz) Eğer buraya giderseniz Meral Okay ve Cihan Okan için de bir kadeh kaldırmak istersiniz belki "Yine mi güzeliz yine mi çiçek" diyerek...
   Beğen (2) Cevap ver
   Replik R. ve Sucukar Moreno bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bi daha önünden geçmeyeceğim bir mekan.. servis berbat! garson abiler nerdeyse dövecekler! müzik yok mekanda! çalgıcılar ara sıra gelip iki çalıp gidiyor.. o arada da bahşiş için ısrar ettikleri için müziktende keyif alamıyosunuz.. ana yemek dört kişiye bir tabak! ne doyduk, ne eğlendik ne de keyif aldık! bu fiyata çok daha iyi mekanlar var.. kesinlikle gitmeyin..
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Ekim ayında gittiğim Madam Despina'nın yemeklerinden ve ortamından çok memnun kaldım. Sade, salaş ve samimi bir yer. Fasıl ekibi istek şarkılarınızı çalıyor, masa masa dolaşıyor, kesinlikle bir ısrar yok, çok keyifli. Masaya oturduğumuz gibi içkimiz soruldu, peşinden 5dk içinde kavun ve beyaz peynir servisi yapıldı. mezeler lezzetliydi. ciğer çok güzeldi. fiyatlar uygundu.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bilerek giderseniz hoşunuza gidecek bir nostaljisi var. Mezeler standart, fasıl ekibi eski, masalar muşamba örtülerle kaplı, çalışanların yaş ortalaması yüksek. Eski, küçük bir semt meyhanesi gibi, bence keyifli.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bir meze nasıl bu kadar kötü yapılır öğrenmek isterseniz bu mekana gidebilirsiniz. Neredeyse bütün mezeleri denedik. Hepsi mi kötü olur arkadaş!! Ortamda kedilerden geçilmiyor. Kedilerden rahatsız olmuyorum ama olan arkadaşlarınız varsa geceniz bizim gibi rezil olabilir. Tabii Kedi pisliği kokuları içinde oturmamız ve bunu söylediğimizde yapacak bir şey yok gibisinden cevap vermeleri ve buna rağmen gecenin sonunda %10 servis ücreti almaları da ayrı bir ironi oldu. Fiyatlar ortala...devamıma üzeri. Bir daha asla gitmem.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Mekanın mezelerinden başka gerisi hikaye. Ana yemek 1 tabak geliyor, 4 kişi paylaşıyorsunuz. Mekan 2 ayrı parca halinde ve fasıl ın sesini duyabilene aşk olsun. Gece boyunca biz çaldık biz oynadık. Tavsiye etmem, o fiyata çok iyi lezzetler ve mekan bulabilirsiniz.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Mekandan iceri girdiginiz andan itibaren nostalji tunelinde hissetmeniz normal. Masalarin uzerinde ortu yerine musamba olmasi da dikkat cekici. 20-25 cesit meze var. Pilaki ve ciger gercekten efsane.
  • userName
   Hep duydugum ama hic gidemedegim Despina'ya dogumgunu kutlamasi vesilesi ile gitmis oldum. Agacalti esintili bir bahcesi var ve ortam keyifli. Mezelerden acili ezme,fava ve cacıgı begendim. Mekanin spesiyali ciger gercekten iyiydi. Ana yemeklerden kavurma sertti ancak köfte beklenmedik sekilde iyiydi. Limitli fix menunun 80TL oldugu mekanin servis kalitesinin iyi oldugunu da belirtmeliyim.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Tarihi dokuyu koruduğu gerçek fakat lezzetler konusunda tarihin deneyimi var diyemeyeceğim.Yaprak ciğer hoşuma gitti onun haricinde "şu var" diyebileceğim bir meze yok.Fasıl ekibi ile eğlenceli bir akşam yaşayabilirsiniz.Bana kalırsa mekan erken kapanıyor.Fiyat konusuna gelince,ortalamanın üzerinde.
   Beğen (10) Cevap ver
   NesLi E., Canay B., Cihan N. ve diğer 7 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  Daha Fazla
  Adres:Açıkyol Sokak No:9 Kurtuluş Telefon:0212 247 33 57
  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Kurtuluş civarındaki
  Meyhane kategorisinde.
  Bu mekan, kategorisinde son sırada.
  1.