Yorum Ekle

Meşhur Unkapanı 2 İmç Pilavcısı

Restoran Fatih, İstanbul
3,82 / 5 ( 42 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

"Meşhur Unkapanı 2 İmç Pilavcısı" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (42)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bence pilavın mabedi burası... 10 senedir burada pilav yerim ve hep aynı kalitededir. Ayranın da hakkını vermek gerek tabi... Sokak pilavcılarının kralı ve en lezzetlisi...
   Beğen (1) Cevap ver
   Poyraz K. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Sokak pilavcılarını severim. İlk duyduğumda ne farkı olabilir ki diğerlerinden demiştim ama gittim yedim gayet de keyif aldım. Artık dükkanı da olmasına rağmen arabada satışa devam ediyor. Pilavı biraz yağlı ama çok lezzetli (zaten pilavın iyisi yağlı olmaz mı?) servis hızlı, fiyat makul, daha ne olsun.
   Beğen (6) Cevap ver
   Uğur Ş., Sinem Ş., Afife G. ve diğer 3 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Cevapları göster
   Burak Y. 3 ay önce
   Bira pilav ;)
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Sokakta nohut pilav, üzerine 50 kuruş fazla ödeyip tavuk pilav yemek belki yanında da bir ayran patlatmak, her nedense genlerimize kodlanmış, nesilden nesile aktarılan bir alışkanlık olmuş. Unkapanı’nın Meşhur Pilavcısı da, bu alışkanlığımızdan en büyük faydayı kazanan girişimcilerinden herhalde. İMÇ çarşısı civarlarında akşamları gelip, sabaha kadar nohut pilav satıyor bu arabada. Muhtemelen bu işi yapanlar arasında en meşhuru. Hatta öyle ki, önünde uzun kuyruklar oluşuyor, bazen...devamı ünlü isimler bile geliyor buraya. Eğer bir gün yolunuz düşerse, bahsettiğim seyyar arabayı önündeki kalabalığa bakarak tanıyabilirsiniz.
   Beğen (3) Cevap ver
   Furkan Ö., Milijana Markovic ve Sinem A. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Her seferinde önünden geçerken acaba tavuk-pilav satarak arabadan dükkana geçen ne kadar iş sahibi vardır diye düşünürken bir gün deneyelim dedik. Özellikle akşam saatlerinde oldukça kalabalık, lezzeti ortalama (hatta benim için biraz fazla yağlı), ayranı gayet başarılı bir yer. Bir gidip tatmakta fayda var tabi ki. Afiyet olsun!
   Cevapları göster
   mehmetcan t. 9 ay önce
   Lezzeti o bol yağdan ve bulyondan geliyor başka birşeyde yok zaten
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bir Akşam küçük pilav arabası ile yol kenarındaki kalabalığı görünce merak edip bakmıştık. Arka tarafında gündüz saatlerinde açık küçük bir yer olduğunu da sonra fark ettik. Tavuklu pilav sevenlerin denemesi gereken bir lezzet. Ben çok daha lezzetlisini yapıyorum ama bu da sıradan sayılmayacak kadar güzel. Açık ayranları güzel. 5 TL'ye lezzetli denilebilecek bir şeyler yapıyorsunuz.
   Cevapları göster
   Bahtiyar B. 10 ay önce
   Adres?
   Sucukar Moreno 10 ay önce
   Adresi isminde yaziyor, unkapani imc yani manifaturarcilar carsisinda.
   mehmetcan t. 10 ay önce
   Bulyonlu pilav:) aslında lezzeti veren bulyon, bulyonda ne var MSG..
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   muhakkakdeneyin derim
   Beğen (10) Cevap ver
   Meryem K., Berk T., AYSU C. ve diğer 7 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   bi aksam kalktik, yaz kapida nasilsa yakinda meshur bozacimiz kapanacak, kapanmadan boza sezonu, gidelim son bi demlenelim dedik demesine de yan sokaginda ki acik alanda ki kalabalik insan toplulugu kuyrukta bekleyen, sokaktan girerken acaip ilgimizi cekti, bozayi alelacele icip ( akil kalabalikta kaldi da) gene yanda ki sokaktan cikarken kalabaligin daha da fazlalastigini gorunce hemen durdurduk arabayi, ne oluyor burada bakalim bir modunda arabadan ciktik bir de ne gorelim, koca...devamıman bir pilav arabasi acik alanda hem ayran hem tavuk servisi de var lakin upuzuuun bi kuyruk, mide kazintisi da ben burdayim diyor hadi dedik bu kuyruga girelim, bakalim bu pilavin kerameti nedir gorelim, nohutlu pilav da adi nohutlu pilav, koskoca bir tabak pilavda sanirim bir elin bes parmagini gecmez nohut adedi, tane ile sayarsin o kadar az, ama pilav leziz, "Allah im actim kollarimi sana geliyorum tarzinda degil ama himm lezzetliymis bunu kesinlikle bir tur et suyu ile pisiriyorlar tarzi" agizdan bir yorum cikaricak bir lezzet de, buyuk ihtimalle de tavuk suyu ile pisiriyorlar, pilav uzeri didiklenmis tavuk yanina da bir ayran, bes tl ye super karin doyurduk, bir daha gider yerim, ha pilav icin tee oralara gitmem Maslak tan, lakin olur da yolum oraya duserse, kadinlar pazarinda ki buryani da canim istemez, hafif bir seylerle takiliyim dersem kesinlikle gidecegim yer budur, guzel bir alternatif, ucuz yollu karin doyurmaya birebir cozum, tavsiye edilir, yolunuz oradan gecerse, denenebilir, pisman olmazsaniz, gecenin o vakti mide yi perisan da etmedi ustelik :)
   Beğen (1) Cevap ver
   Didem Y. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Her gün İstanbul sokaklarını tavaf eden yüzlerce pilav arabası vardır şüphesiz.Bu pilavcılar da dikkati çeken ilk şey kesinlikle tezgahın yanında duran ketçap olmuştur ve bu işin esprisi hep merak edilmiştir.işin aslı şudur ki ketçap kötü pilavla başlar. bir iki yağsız, kuru, lezzetsiz,lapa pilav yerseniz, bir sonrakinde eliniz otomatik bir ön yargı ile tadını bastırmak için ketçaba gider.İstanbul’da bu tabuları yıkabilen beklide tek pilavcı Meşhur Unkapanı İMÇ Pilavcısı.Diğer p...devamıilavcılar sokak sokak gezerlerken bu pilavcı 15 senedir Fatih semtinin en işlek caddelerinin birinde sanatını icra ediyor ve müşterilerin kendisine gelmesini bekliyor.Meşhur Unkapanı İMÇ Pilavcısı yaptığı işi hem hakkıyla yapanlardan hem de çok iyi bilenlerden.
  • userName
   Haftaiçi iş çıkışı hem metronun yeni duraklarını görmek hem de bu meşhur plavı tatmak için yoşşara düştük. İMÇ girişinde salaş bir ortamda yediğimiz tavuklu ve nohutlu pilav tane tane ve epey lezzetli idi. Tavuklarımızın bir kısmını oradaki sevimli kediciklerle paylaşmak da keyifli idi.
   Beğen (14) Cevap ver
   funda a., Zuhal Y.H., Emre M. ve diğer 11 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Yıllardır gitmek istediğim yer olan, Unkapanı pilavcısına bu yağmurlu günde gitmek nasip oldu. İçerisi küçük ama sıcak, samimi sıcakkanlı çalışanları var. Boş yer yok, masadan kalkanların yeri, 1dk. olmadan doluyor. Tavuk ve Nohutlu Meşhur Pilavı oldukça lezzetliydi. Kaliteli ağır olmayan yağ kullandıklarını fark ediyorsunuz. Gidilmesi gereken bir yer, unutmadan fiyatları makul.
  Daha Fazla
  Adres:Keyci Hatun Mh. Haseki Cd. Telefon:02125896057