Ne düşünüyorsun?

Özbek Sofrası

Kebapçı Zeytinburnu, İstanbul
4,1 / 5 ( 7 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

Mekan Özellikleri


Alkol: YokKim için uygun: Çocuklu Aileler

"Özbek Sofrası" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (7)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Özbek pilavını çok severim ve aslını birkaç kez Taşkent'de yeme şansı bulmuş biri olarak pilav için notum, 5 üzerinden 3,5. Açıkçası biraz yavan ve sönük buldum Üstüne yediğimiz ızgara et lezzetliydi. Maalesef menüde yer alan diğer yerel tadları yeme şansımız olmadı. Ne istesek, bu çok geç çıkar, şu an yok gibi cevaplar aldık. Mekanı işletenler sempatik insanlar ve sanırım anne mekanda olmayınca hamur işleri çıkmıyor... Sonuç olarak ufak çaplı bir aile işletmesi. Yalnız biraz hijy...devamıen anlamında sıkıntıları var gibi duruyor, dikkat...
  • userName
   Pilav harika - Bugün iftarı orada yaptım. Amatör bir ortam. İşletme sahipleri sıcak insanlar. Yemekler ise lezzetli. Özbek pilavını denemizini tavsiye ederim. Farklı lezzetleri denemek istiyorsanız tavsiye ederim.
   Beğen (3) Cevap ver
   Tahire P., Zeynep A. ve Said Saber S. bu paylaşımı beğendiler.
   Cevapları göster
   Zeynep A. 1 yıl önce
   Cok seviyorum ozbek yemeklerini esim ozbek oldu icin
  • userName
   Kebap - Zeytinburnu'nda Özbek yemeklerini en güzel şekilde yapan mekandır... Özbek pilavı ile gelen kebap gerçekten çok güzel...
  • userName
   Özbek Pilavı - Daha önce özbek pilavı yememişlerin şiddetle gitmeleri gereken bir yer olduğu aşikar...
  • userName
   Otantizmin Beşiği :) - Evet başlıktan da anlayacağınız üzere bu küçük aile işletmesi güzel restoranda artık yemekten bıktığınız tatlardan çok daha değişik şeyleri bulacak ve ben daha önce neden bu tatları denememişim diye üzüleceksiniz. Tavsiyem üstünüze en rahat giysilerinizi giyip gitmeniz. Zira göbeğiniz yemeklerden sonra epey şişiyor. Ama merak etmeyin bunun da çaresi düşünülmüş. Garip gelebilir ancak yemek yanında içeceğiniz yeşil çay sindirim sisteminizi oldukça rahatlatıyor...devamı. Lagman ve samsa favorilerim arasında. Mutlaka deneyin.!
  • userName
   Keşke ulaşımı biraz daha kolay olsa - Özbek Sofrası Zeytinburnu'nda küçük bir restaurant. Fiyatlar gerçekten uygun. Hamur işlerini seviyorsanız doyasıya yemek yemek için daha iyi bir yer aklıma gelmiyor. Şu an canım nasıl da Özbek pilavı çekti. Menüdeki her şeyi denemişimdir ve bütün her şeyini seviyorum. Lagman dışında, onun da içinde kereviz olmasa onu da seveceğim ama :S. Mantı, pilav, aşek sonra sıcacık fırından çıkan samsa yemeden kalkınmaz. Yemekle beraber yeşil çay isteyi...devamın, afiyet olsun!
  • userName
   Özbek yemekleri - Konumu dolayısı ile çok duyulmamış olan bu mekanda Özbek yemekleri çok kaliteli bir şekilde sunuluyor. Buharda pişen Özbek mantısı, havuçlu etli pilavı, samsası ve lagmanı favorilerimden. Her damak tadına uygun yemekleri burada bulabilmeniz mümkün. Daha çok et ağırlıklı olmasına karşın ıspanaklı mantı ve böreği de mevcut. Kebabın terbiyesi çok farklı bir şekilde yapıldığından hem çok yumuşak hem de çok lezzetli.
  Adres:54/1 Sokak No:28 Yeşiltepe Mahallesi
  Zeytinburnu
  Telefon:0212 664 73 63

  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Zeytinburnu civarındaki
  Kebapçı kategorisinde.
  1.