Bu mekan kapandı!Bu mekan artık burada faaliyet göstermiyor.
Ne düşünüyorsun?

Vonalı Celal Sapphire

Restoran 4.Levent, İstanbul
3,8 / 5 ( 28 yorum)

Mekan Özellikleri


Ödeme tipleri: SodexhoMekan tarzı: Özgün
Kim için uygun: Çocuklu Aileler

"Vonalı Celal Sapphire" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (28)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Garson tavırları lezzetli yemekleri kursağınızda bırakabilir. Lezzet ok
  • userName
   Kiymali deyince akla gelir.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bu gidişimde ismini bazı yerlerde Hamsili olarak gördüm ama Vonalı Celal adı da hala var. Belki de çok yakın bir zamanda el değiştirdiler, bilemiyorum. Ama lezzet değişmemiş. Pidelerini denemiştim daha önce. Çok sevdiğim için önden az karalahana çorbası bir de mıhlama istedim. Karadenizli değilim, belki daha iyisi vardır ama Vonalı'da oranları ve lezzeti tutturmuşlardı. Mıhlama yarım porsiyon istememe rağmen epey fazla geldi. Bir de altında tealight mumlarla geldi :) Böylece soğum...devamıadan yiyebildim. Mantıklı ama başka yerde görmemiştim hiç. Diğer fotoğraftaki ise Siron yani bir çeşit mantı. Et suyu ile ıslatmışlardı ve o da epey başarılıydı. Bir sonraki gidişimde isim olayını da soracağım.
   Beğen (12) Cevap ver
   Cihan N., Rüya Y., Nihan S. ve diğer 9 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Dalya S. 5 ay önce
   diğer resim müthiş
   Sucukar Moreno 5 ay önce
   sapphire avm ufakta batista oldugu icin devretmis olmalari muhtemel...
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Pide ve tursu mutlaka denenmeli.
  • userName
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Off karalahana çorbası enfes.. (çekerken açlıktan titretmişim çok kötüydü koyamadım fotosunu:)) hamsi lokum gibi pişmiş.. Süper bir ziyafet. Salatayı yağ ve limonla adam ettikten sonra oda ayrı bir güzelleşti. Ama ben özellikle yemekle getirdikleri Trabzon ekmeğine bayıldım. Yemeği yiyebilmek için çok yiyemedim ama sırf o olsa bile doyardım. Ben çok başarılı buldum. Menüdeki diğer yemekleri de denemek için sabırsızlanıyorum. Adisyon fotolarda var, bence fiyatlar da gayet iyi.. Uşa...devamığum, tavsiye ediyrum..:))
   Önceki cevapları göster
   Poyraz K. 7 ay önce
   Celal amcanin Vona(persembe) deki mekanina da gitmenizi öneririm.Muhtesem bir manzarasi var
   Semih O. 7 ay önce
   Notumu aldim.. Öneri için tesekkürler..:) karadeniz mutfagi basli basina deniz derya.. Sansli bir ...devamı cografyadayiz aslinda..:))
   Eda T. 7 ay önce
   Saphire'in bos olmasi bir türlü hakettigi popülerligi yakalayamamasina hep üzülmüsümdür ama neysek ...devamı i güzel yeme içme yerleri var burada ve ragbet görüyor
   Semih O. 7 ay önce
   Ben oturdugunda da kimse yoktu.. Sef garson Kemal beye ben de sordum. Yok hayir, masallah sizden y ...devamı arim saat önce tüm masalar doluydu dedi.. Kaliteye insan geliyor ama yinede Sapphire bos..Ben Sapphire in sonunun Astoria gibi olabilecegini düsünüyorum.. Pazar günü bile bos olduguna göre...
   Nesrin E. 7 ay önce
   Miss gibi Karadeniz sofrasi, karadenizli biri olarak size eger menüde tursu kavurmasi varsa tavsiy ...devamı e ederim ;)
   Semih O. 7 ay önce
   Valla menü çok genis olunca insan ne yiyecegini sasiriyor.. Hatta doymak istemiyor..:)) Ama Nesri ...devamı n hanim tursu kavurmasi mutlaka deneyecegim.. Karadeniz mutfaginda karadenizlilerin tavsiyelerine uymak gerekir..:))))
   Nesrin E. 7 ay önce
   :)
  • userName
   Ortam
      
   Karadenize girdiğinizde onun sizi kendine çektiğini hissedersiniz. Aynen bu karadeniz lokantası da beni öyle kendine çekti. Öyle güzel bir dekoru varki inanılmaz. Başka bir şey yemek niyetiyle gitmiştim sapphire e ama kendimi sipariş verirken buldum. Aklınıza gelen herşeyin turşusunu yapmışlar ve bunları dekor olarak kullanmışlar. Sizin için fotoladım. Özellikle de hamsi turşusunu.. Menüye şöyle bir bakınca inanamadım. Karadenizle ilgili her yemek var herhalde. Sanırım bu yüzden...devamı, uyguladıkları güzel bir ayrıntı dikkatimi çekti. Porsiyonları 'az' , pideleri yarım porsiyon isteyebiliyorsunuz. Böylece doymadan birden fazla şey tadabiliyorsunuz. (karadeniz zekası bence) böyle olunca bende önden 'az' karalahana çorbası, sonra hamsi tava menü (salata+kola) ve hamsi köy sütlacı sipariş verdim. Bakalım menüde durduğu gibi lezzetli mi??..:))
  • userName
   Pideleri bir harika.
   Beğen (3) Cevap ver
   Seerose R., Hasan E. ve Didem Y. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Karadeniz yemekleri için iyi tercih
   Beğen (5) Cevap ver
   Önder A., Hasan E., Rüya Y. ve diğer 2 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   İstanbul'daki ikinci şubesini 4. Levent'teki Sapphire'de açan Vonalı Celal, son derece lezzetli bir Karadeniz lokantası. Vonalı Celal'ın turşuları çok başarılı, hemen hemen her şeyin turşunu kurmuşlar. Ağzınıza layık turşuların yanı sıra, Karadeniz pidesi, balık çeşitleri ve yine Karadeniz'e has tencere yemeklerini bulabilirsiniz.
   Beğen (10) Cevap ver
   'Zehra I., Yazgı K., Fırat T. ve diğer 7 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  Daha Fazla
  Adres:İstanbul Sapphire Çarşı Büyükdere Cad. No: 1/1 4. Levent İstanbul http://www.vonalicelal.net Telefon:212 268 84 50