Bu mekan kapandı!Bu mekan artık burada faaliyet göstermiyor.
Yorum Yaz

Vonalı Celal Sapphire

Restoran 4.Levent, İstanbul
3,8 / 5 ( 29 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

Mekan Özellikleri


Ödeme tipleri: SodexoMekan tarzı: Özgün
Kim için uygun: Çocuklu Aileler

"Vonalı Celal Sapphire" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (29)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Kişiyi insanlıktan çıkartıp rekorlar kırdıracak lezzetlere sahip harikalar diyarı. Üstelik sadece lahana sarma ve muhlamayla "Karadeniz mutfağı" etiketi alan mekanlardan değil, inanılmaz çeşitli bir menüsü var. Dible, kaygana gibi orgazmik lezzetlere sahip. Tek sıkıntısı, Vonalı Celal ile olan frenchise sözleşmlerini fesh etmişler, lezzetlerinde hafif bir olumsuz değişim söz konusu. Sanırım özellik arzeden ürün tedarikinde sıkıntı yaşıyorlar? Servisi her daim 5 yıldızdan uzaktı f...devamıakat buna rağmen nefis!
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Garson tavırları lezzetli yemekleri kursağınızda bırakabilir. Lezzet ok
  • userName
   Kiymali deyince akla gelir.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bu gidişimde ismini bazı yerlerde Hamsili olarak gördüm ama Vonalı Celal adı da hala var. Belki de çok yakın bir zamanda el değiştirdiler, bilemiyorum. Ama lezzet değişmemiş. Pidelerini denemiştim daha önce. Çok sevdiğim için önden az karalahana çorbası bir de mıhlama istedim. Karadenizli değilim, belki daha iyisi vardır ama Vonalı'da oranları ve lezzeti tutturmuşlardı. Mıhlama yarım porsiyon istememe rağmen epey fazla geldi. Bir de altında tealight mumlarla geldi :) Böylece soğum...devamıadan yiyebildim. Mantıklı ama başka yerde görmemiştim hiç. Diğer fotoğraftaki ise Siron yani bir çeşit mantı. Et suyu ile ıslatmışlardı ve o da epey başarılıydı. Bir sonraki gidişimde isim olayını da soracağım.
   Beğen (13) Cevap ver
   Cihan N., Rüya Y., Nihan S. ve diğer 10 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Cevapları göster
   Dalya S. 1 yıl önce
   diğer resim müthiş
   Sucukar Moreno 1 yıl önce
   sapphire avm ufakta batista oldugu icin devretmis olmalari muhtemel...
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Pide ve tursu mutlaka denenmeli.
  • userName
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Off karalahana çorbası enfes.. (çekerken açlıktan titretmişim çok kötüydü koyamadım fotosunu:)) hamsi lokum gibi pişmiş.. Süper bir ziyafet. Salatayı yağ ve limonla adam ettikten sonra oda ayrı bir güzelleşti. Ama ben özellikle yemekle getirdikleri Trabzon ekmeğine bayıldım. Yemeği yiyebilmek için çok yiyemedim ama sırf o olsa bile doyardım. Ben çok başarılı buldum. Menüdeki diğer yemekleri de denemek için sabırsızlanıyorum. Adisyon fotolarda var, bence fiyatlar da gayet iyi.. Uşa...devamığum, tavsiye ediyrum..:))
   Cevapları göster
   Poyraz K. 1 yıl önce
   Celal amcanın Vona(perşembe) deki mekanına da gitmenizi öneririm.Muhteşem bir manzarası var
   Semih O. 1 yıl önce
   Notumu aldım.. Öneri için teşekkürler..:) karadeniz mutfağı başlı başına deniz derya.. Şanslı bir ...devamı coğrafyadayız aslında..:))
   Eda T. 1 yıl önce
   Saphire'in boş olması bir türlü hakettiği popülerliği yakalayamamasına hep üzülmüşümdür ama neysek ...devamı ı güzel yeme içme yerleri var burada ve ragbet görüyor
   Semih O. 1 yıl önce
   Ben oturduğunda da kimse yoktu.. Şef garson Kemal beye ben de sordum. Yok hayır, maşallah sizden y ...devamı arım saat önce tüm masalar doluydu dedi.. Kaliteye insan geliyor ama yinede Sapphire boş..Ben Sapphire in sonunun Astoria gibi olabileceğini düşünüyorum.. Pazar günü bile boş olduğuna göre...
   Nesrin E. 1 yıl önce
   Miss gibi Karadeniz sofrasi, karadenizli biri olarak size eger menüde tursu kavurmasi varsa tavsiy ...devamı e ederim ;)
   Semih O. 1 yıl önce
   Valla menü çok geniş olunca insan ne yiyeceğini şaşırıyor.. Hatta doymak istemiyor..:)) Ama Nesri ...devamı n hanım turşu kavurması mutlaka deneyeceğim.. Karadeniz mutfağında karadenizlilerin tavsiyelerine uymak gerekir..:))))
   Nesrin E. 1 yıl önce
   :)
  • userName
   Ortam
      
   Karadenize girdiğinizde onun sizi kendine çektiğini hissedersiniz. Aynen bu karadeniz lokantası da beni öyle kendine çekti. Öyle güzel bir dekoru varki inanılmaz. Başka bir şey yemek niyetiyle gitmiştim sapphire e ama kendimi sipariş verirken buldum. Aklınıza gelen herşeyin turşusunu yapmışlar ve bunları dekor olarak kullanmışlar. Sizin için fotoladım. Özellikle de hamsi turşusunu.. Menüye şöyle bir bakınca inanamadım. Karadenizle ilgili her yemek var herhalde. Sanırım bu yüzden...devamı, uyguladıkları güzel bir ayrıntı dikkatimi çekti. Porsiyonları 'az' , pideleri yarım porsiyon isteyebiliyorsunuz. Böylece doymadan birden fazla şey tadabiliyorsunuz. (karadeniz zekası bence) böyle olunca bende önden 'az' karalahana çorbası, sonra hamsi tava menü (salata+kola) ve hamsi köy sütlacı sipariş verdim. Bakalım menüde durduğu gibi lezzetli mi??..:))
  • userName
   Pideleri bir harika.
   Beğen (3) Cevap ver
   Seerose R., Hasan E. ve Didem Y. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Karadeniz yemekleri için iyi tercih
   Beğen (5) Cevap ver
   Önder A., Hasan E., Rüya Y. ve diğer 2 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  Daha Fazla
  Adres:İstanbul Sapphire Çarşı Büyükdere Cad. No: 1/1 4. Levent İstanbul http://www.vonalicelal.net Telefon:212 268 84 50