Ne düşünüyorsun?

Balaban Boza

Tatlıcı Lüleburgaz, Kırklareli
4,5 / 5 ( 10 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

Mekan Özellikleri


Paket servis: VarSigara alanı: Sigarasız alan
Mekan tarzı: Özgün, PiyasaDiğer özellikler: Tarihi Turistik

"Balaban Boza" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (10)

  • userName
   Geleneksel lezzetlerimizden bozayı yerinde, Trakya'da denemenizi öneririm. Tarçın ve leblebiyle birlikte servis ediliyor.Trakya bozasının tadı kesinlikle bir başka güzel :) Boza severlere duyurulur👍
  • userName
   Trakyada cok sayida bulunan balaban boza ve dondurmacisindan daha oncedende dondurma yemistim.Bu sefer ilk defa burada gordugum hayrabolu tatlisindan denedim.Kemal pasanin buyugu seklinde olup uzerine isteğinize gore tahin pekmez ve bazen kaymak bazense dondurma koyarak servis ediliyor. Tatli biraz agir ama genel olarak tadi guzeldi.Dondurma ise çikolatali, visneli, cevizli, karamelli yedik.Cikolatali gayet guzeldi karamelliside ayni sekilde fakat cevizlisini fazla begenmedim.En ...devamı güzeli acik ara visneliydi.
   Beğen (1) Cevap ver
   Cihan N. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Beğen (1) Cevap ver
   Ersen T. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   1986 doğumluyum küçükken hep dedemle Emrullah efendi okulunun oradaki balaban bozacısın'dan Poşet içine dökme boza alırdık hep dikkat ederdim mermer birşeyin içinden doldururdular Zaman ilerledikçe yenilik yaptılar ve Şişelediler Balaban nın bozası ve dondurması harikadır birde profiterolu güzeldir. Yaz gecelerinde o bunaltan sıcaklardan kendinizi Lüleburgaz shell benzinliği yanındaki Balaban Dondurma bahçeye giderek üfül üfül bir ortamda buz parçacıklı sade ve limonlu dondurmasın...devamıı yiyerek serinletebilirsiniz
   Beğen (1) Cevap ver
   Lemi Ö. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   İlk defa böyle güzel bir boza içtim mükemmel kesinlikle tavsiye ederim
   Beğen (1) Cevap ver
   Erol T. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Trakyalı Balaban Boza - Boza denilince akla hemen Vefa gelir nedense ama Balaban boza'da Vefa kadar iltifatı hakediyor bence. Daha önceleri adını bilmediğim hatta duymadığım Balaban Boza artık İstanbul'da büyük marketlerde karşımıza çıkabiliyor. Tavsiye ederim. Tadı güzel.
   Beğen (1) Cevap ver
   Hasan E. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
  • userName
   Trakya'nın medar-ı iftiharı - 3 kuşak bozacılar. Formül, Rumeli göçmeni dededen. 5 erkek torun, işi ilerletmiş. 20 yılı aşkın süredir Lüleburgaz'da, İstanbul Caddesi'ndeki Mercan Çarşısı şubesinde hizmet veriyorlar. Kirklareli merkez, Edirne, Babaeski, Uzunköprü, Çorlu, Saray, Tekirdag, ve Istanbul Cennet'te de şube açmışlar. İstinye Park'ta ve Bağdat Caddesi'nde bir kaç satış noktasında Balaban Boza'nın standı gözüme çarptı. Balaban Boza, kesinlikle bir numara, üzerine yok. Kıv...devamıamı yoğun, ekşi tatlı tadı dengeli. Yediklerinizi sindirmenize yardımcı. Yorgunluğunuzu alıp götürüyor. Şifalı olduğuna inanıyorum. Leblebi ve tarçın, olmazsa olmaz. Bozanın yanında, dondurmada iddialılar. Yazın, Trakya Balaban dondurmayla serinliyor. Tatlıları çok albenili. Baklava, tulumba, profiterol günlük olarak üretiliyor.
  • userName
  Adres:Kocasinan Mah. Sanayi 7. Sok. No:11 Lüleburgaz http://www.balabanboza.com.tr Telefon:0288 413 90 83
  Mesaj gönder
  Doğan A.KAHVE İŞLETME