Puan Ver

Disneyland Paris

Etkinlik - Eğlence Mekanı Paris, Paris
5 / 5 ( 12 yorum)

"Disneyland Paris" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (12)

  • userName
   Genel
      
   Disneyland - eski adıyla Eurodisney - Paris gezisi sırasında bir gününüzü ayırmanız gereken bir durak. Şehir merkezinden RER-A tren hattı ile ulaşımı mevcut. 2 bölümden oluşuyor. Tek parkı gezecekseniz ücret 69 euro,iki park gezecekseniz 79 euro. Girişte bu ücreti ödeyip içerdeki oyunlardan sınırsız faydalanabiliyorsunuz. Oyunların başındaki panolarda tahmini bekleme süresi yazıyor. Popüler olan Roller-Coaster'larda bu süre yoğunluğa göre 60-75 dakikayı bulabiliyor. Alışveriş için...devamı Disneyland temalı ürünlerin satıldığı büyük bir mağaza var. Yeme-içme ihtiyacı için seçenekler de mevcut. Bazı oyunlar için önceden rezervasyon yaptırılabiliyor. Bu sayede bekleme süreleri ortadan kalkıyor. Fastpass kartınızla bu işlemleri yapabilirsiniz. Space Mountain, The Twilight Zone Tower of Terror, Indiana Jones and the Temple of Peril, Big Thunder Mountain, Big Thunder Mountain gibi adrenalin dozu yüksek oyunlar var. Kalp rahatsızlığı olanların binmemesi gereken cinsten. Saat 16:30 gibi başlayan tüm Disneyland kahramanlarının katılımıyla gerçekleşen geçit törenini izlemeden ayrılmamanızı tavsiye ediyorum
   Önceki cevapları göster
   Neriman Aydın 5 ay önce
   İlave etmek gerekirse bu güzel anlatıma : disneyland da saat 20:00 da başlayan kapanış töreni tam ...devamı anlamıyla 10 üzerinden 10 alabilecek bir gösteriye sahip özellikle çocukla gidecekseniz bu muhteşem ışık gösterisini izleyin ortalama 45 dakika kadar sürüyor.
   mehmetcan t. 5 ay önce
   Pariste hiç gitmedim ama Orlando'da disneyland içinde bir hafta kaldım... Roller coster olayına gi ...devamı rmiştim ve on sıra icin extra beklemistik..Simdi silah dayasalar binmem:))
   Sucukar Moreno 5 ay önce
   rollar coaster diyince aklıma 85-86 senesinde izmir fuarında kurulan türkiyenin ilk rollar coaster ...devamı ı RADAR geldi.. güdüktü takla filan atmıyordu tabiki haha.
   Poyraz K. 5 ay önce
   Neriman hanım ilaveleriniz için teşekkür ederim :)
  • userName
   Genel
      
   Çok büyük, çok kalabalık, çok pahalı, çok kuyruklu, ama çok renkli, çok keyifli. Çocuğu eğlendirme ayağına yatmak da fena gelmedi;)
   Beğen (3) Cevap ver
   Poyraz K., Eda T. ve Nurullah E. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Genel
      
   Eglenceye fransiz kalamadim.İnsallah yine gidebiliriz...
  • userName
   Genel
      
   Disneyland gerçek bir harikalar diyarı, orada hepimiz tekrar cocuk oluyoruz. Indiana Jones, Space Rocket, Carabian Pirots ve tabiiki dönen fincanlar hepsi hepsi harika..Şimdi fırsatım olsa hemen tekrar giderim, pamuk şeker yer ve tüm oyuncaklara binerim ahhh Disneyland macera ve hayal dünyası...
   Beğen (5) Cevap ver
   Muhsin K., demet e., Seerose R. ve diğer 2 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Murat G. 10 ay önce
   Disneyland tamam da biraz temeline inin insanlik ve çocuklarin geleceyi ile nasil dalga geçiyor la ...devamı r bakin netten
  • userName
  • userName
   Genel
      
   İlk gördüğüm anda keşke benim ülkemde de bir Disneyland olsa diye iç geçirdiğim yer. İki küçük çocuk ve bir eşle yaptığım en eğlenceli yurt dışı seyahat noktalarından biriydi. 3,5 yaşındaki kızımın gözlerindeki o pırıltıyı asla unutamam. İki farklı giriş yaptığınız yer var ister ikisine giriş hakkı olan bilet alın bu alanlar karşılıklı isterseniz bir günde sadece oyuncakların olduğu ya da sadece disney studiolarının olduğu yeri ziyaret edebilirsiniz. Karşılama meydanı disney karek...devamıterlerinin başta mickey ve tayfasının sokak gösterileri oluyor . Çeşitli temalarda envayı çeşit oyun alanı var. Bir gün de bitirmek mi imkansızın imkansızı en az iki gün! biter mi o da şüpheli. Yaş sınırlaması yok herkes kendine göre eğlenebilecek birşeyler mutlaka buluyor. Ayrıca hediyelikler için vakit harcamayın. Disney park alanı kapandıktan sonra dışarıdaki alanda bir çok hediyelik alabileceğiniz yer var. En geç gidilebilecek tarih bence ekim ayrıca nisan ortasında önce gitmek de tehlikeli çünkü fransa oldukça soğuk. En kolay ulaşım şekli ise metro.
   Beğen (2) Cevap ver
   Merve G. ve Didem Y. bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Genel
      
   7-70 e eğlenebileceğiniz, kimsenin size "ne yapıyorsun bu yaşta" demeyeceği özgürlük ülkesi. Fakat kışın gidip bir de hız trenlerine binmenizi tavsiye etmem Fransa'nın soğuk rüzgarları can acıtıcı olabiliyor.
  • userName
   Genel
      
   Muhteşem... Buradaki Ben Jerry's ise dünyada gördüğüm en büyük porsiyonlara sahip dondurmacı. Servis yapanlar adeta daha ne kadar bol koyabilirim diye uğraşıyorlar.
  • userName
   harika bir yer ben kışın gittim bir sürü yeri kapalıydı ancak yine de muhteşem. bir de yazın denemek istiyorum.
  • userName
   Özellikle 5-10 yaş grubu çocuklar için... - Disneyland Paris'ten (trafik olmadığı zamanlar) yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunuyor. Kendi içerisinde de farklı eğlence seçenekleri var. Özellikle Disneyland Park'ta bulunan 5 ayrı park farklı eğlence seçenekleri ile öne çıkıyor. Elbette her yaştan insana rastlamanız mümkün ama benim kendi görüşüm bu harikalar diyarından en çok çocukların hoşlandığı. Yetişkinler için en ön planda bulunan 3 seçenek var. Biri Discoveryland'te bulunan...devamı Space Mountain. Uçakların kalkışlarından 10 hatta 100 misli daha sert bir hızla başlayan harika bir yolculuk... Diğeri Adventureland'de bulunan İndiana Jones. Kısa süreli ama eğlenceli. 3.'sü de Frontierland'te bulunan Big Thunder Mountain. Herkesin gitmesi gereken bir yer burası...
  Daha Fazla
  Adres:Avenue René Goscinny 77700 Chessy, France http://www.disneylandparis.com Telefon:+33 8 92 68 06 89
  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Paris civarındaki
  Etkinlik - Eğlence Mekanı kategorisinde.
  1.