Puan Ver

Güneşli Köyü-Köprübaşı/Trabzon

Tarihi Mekan Köprübasi, Trabzon
5 / 5 ( 3 yorum)

Tüm fotoğraflar (0)

"Güneşli Köyü-Köprübaşı/Trabzon" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (3)

  • userName
   Genel
      
   Ağustos başı... yazın ortasında Trabzon-Köprübaşı-Güneşli Köyü'm:) Alternatif tarım, doğa ve kültür turizminin yükseldiği günümüzde bu yerleri otantik haliyle koruyup turizme açmak lazım hayal ve ümit ediyorum ve bu yolda çalışmalarım devam edecek..
   Beğen (5) Cevap ver
   Didem Y., Eda T., Şefika U. ve diğer 2 kişi bu paylaşımı beğendiler.
   Cevapları göster
   Didem Y. 1 yıl önce
   Harika harika nefis bir yesillik ..
   Eda T. 1 yıl önce
   Görsel şölen
   yakup aksoy 1 yıl önce
   İlkokul ikinci sınıfı okuyuncaya kadar bu köyde yaşadım... O zaman yol, ve elektriği yoktu... Doğa ...devamı , insan ve çevre sevgisi ve tutkusunu bu köyde öğrendim.. İnşallah benim çocukluğumda yaşadığım bu güzellikleri aynı köyde ve aynı evlerde konaklayarak dileyen insanların turist olarak yaşamaları mümkün olur... Bu konuda proje ve çalışmalarım var. Bu yer Trabzon Hava Limanına 60 km mesafede çok yakın yani..
  • userName
   Manahoz Vadisinin en güzel yeri Güneşli Köyü keşfedilmeyi bekliyor.. - Güneşli Köyü..Trabzon'a bağlı Köprübaşı İlcesinin 1700 m rakımlı Dağ Köyü..Önceleri ağac menşeli el ürüleri ve hayvancılıkla geçim yapılırdı.. Tarım yapılan az miktardaki ekili alanlarda alınan mahsul günlük tüketime yetebilecek kadar azdı.. Güneşli Köyü 60'lı yıllardan itibaren yurtiçi ve yurt dışına göç vermiş ve vermektedir.. Zirvelerinde Seyveho, Han Düzü, Kacalah Dağı, Ziyaret Tepesi, Mungarabis Meydanı,...devamı Ayı Meydanı, Parma Yaylası.. Alt Kesimlerinde Çifteköprü (Yetimali), ve Köprübaşı olan köyümüz.. Bu köy şu an ne ekonomi, tarım, ne hayvancılık ne de turizmden girdi sağlayamıyor.. Ama zengin bitki örtüsü konumu ile eğer Kamu ve Özel Sektörün ilgi ve katkısı olur ise çok önemli bir çekim merkezi olacak...
   Beğen (1) Cevap ver
   Mustafa K. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Beğen (1) Cevap ver
   Mustafa K. bu paylaşımı beğendi.
  Adres:Güneşli Köyü Köprübaşı Trabzon
  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Köprübasi civarındaki
  Tarihi Mekan kategorisinde.
  1.