Yorum Yaz
Rezervasyon yap

Arabesque

Club Maçka, İstanbul
4,11 / 5 ( 39 yorum)

"Arabesque" mekanına giden arkadaşlarını ve bu mekan için neler dediklerini görmek için hemen Facebook ile bağlan!

  Yorumlar (39)

  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   19 Nisan 2014 Cumartesi günü doğum günü kutlaması için gittik. Doluluk nedeniyle sahneye masa koymuşlar. Zaten küçük olan sahnenin dörtte üçü bu masa ile kaplı olduğundan ne show'u izleyebildik ne de dansçılar danslarını icra edebildi. Rezervasyondan önce sahneye masa konup konmadığını sormanız tavsiye olunur. 9-10 kişi fazla alacağım diye onca insana yapılan zulmü Çapa Marka'ya hiç ama hiç yakıştıramadım.
   Beğen (1) Cevap ver
   Özgür N. bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Arkadaşlar hadi Arabesque gidiyoruz eğleneceğiz dediklerinde bir heyecan gittik. Arap konseptli, kırmızı ağırlıklı döşenmiş mekanın ambiansını farklı buluyorsunuz. 9 çeşit meze, ara sıcaklar, çiğ köftesi değişik ve lezzetli. Ana yemek olarak gelen et, tavuk ve kebap eh dedirtecek lezzette. Bunun yanında gelen tırtıllı patatesleri müthiş. Yemekten sonra meyve ve tatlı geliyor. Tatlıların lezzetleri de fena değil. Gelelim eğlenceye. İlk defa İzzet Çapa'nın bir mekanında eğlencenin ...devamıbu kadar kötü olduğunu gördüm. Sahneye çıkan dansöz ve erkek dansöz bu kadar vasat olamazdı. Biz Cahide gibi bir eğlence beklerken büyük hayal kırıklığına uğradık. Masalar arası çok dar olduğundan oynayamadığımızla da kaldığımızdan verdiğimiz paranın üstüne bir soğuk su içtik :) Cuma gecesi 210 TL ve gece 01.00 de eğlence bitiyor.
   özlem demir 2 gün önce
   İyi bir uyarı oldu
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Bekarlığa veda partisi mekanı. Bu konsepte de alışkınlar. Gecenin belli bir saatinden sonra gelinler iyice içtikten sonra sandalyeleri dizip gelinlere sıra sıra kınaları yakıyorlar. Kına bile var yani :) Yemekleri lezzetli, müzik seçimine bayıldım, yalnız fiyatlar biraz daha uygun olsa da hep gelsek...
   Beğen (1) Cevap ver
   Milijana Markovic bu paylaşımı beğendi.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   İsminden de anlaşıldığı gibi Arap konseptli dekorasyonuyla, muhteşem Boğaz manzarasıyla, gecenin ilerleyen saatlerinde eğlencenin tavan yaptığı oldukça güzel bir mekan :) Sanırım yine konsept gereği Kuzey Afrika mutfağı ağırlıklı olan mezeleri özellikle çok başarılı, ama kebaplar da mezelerden pek aşağı değil.. Servis elemanları eh seviyesinde.. Hafta içi- Cuma ve Haftasonu fiyat farkı var sanırım, cuma akşamı için kişi başı 190 tl, yerli içkiler dahil..Konum, sunum,kalite için, h...devamıele bir de güzel eğlenmişseniz, iyi bir rakam diye düşünüyorum. Kısacası her şey pek bi güzeldi :) Tekrar gitme fırsatı yaratmayı geciktirmeyeceğim :)
   Beğen (12) Cevap ver
   S O., Nuray G., Didem Y. ve diğer 9 kişi bu paylaşımı beğendiler.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   .
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   .
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Dekorasyon itibariyle İzzet Çapa'nın diğer eğlence mekanları gibi. Şatafatlı, kalabalık, Osmanlı ve Arap motifleriyle süslü, yukarıda ağır avizeler masalarda büyük şamdanlar var. Mekan seneler önce yine İzzet Çapa'nın Balkon adındaki restoranının olduğu yer. Gece 8:30'da başlıyor. Servis ve karşılayanlar son derece nazikti, ve masa ve ısınma konusundaki taleplerimizi yerine getirmek için candan uğraştılar. Fiks menü, Cuma akşamı için 200 TL. Buna bira, rakı (Yeni Rakı) vb iç...devamıki dahil. Masalar ful, biz bir süre önce rezervasyon yaptırmak istediğimizde önce bekleme listesine girdik, sonra masa açıldı. Yemek 10 civarında mezeyle başladı, kebapçı mezeleri (humus, fındık lahmacun vb) ve bir miktar Arap mezesi (tabule), biraz da mantı, sigara böreği, soslu ıspanak gibi mezeler. Küçük tabaklarda çok çeşit, lezzet olarak fena değil. Sonra ortaya karışık kebap geldi, o da iyi sayılır. Gecenin sonunda gelen tatlılar başarısız. Yemeğin dışında eğlence tam gaz, her masa eğlenmeye gelmiş, ve çalan müzik de tam bu havada. Gece 10:30'dan sonra dansöz ve zenneler çıkıyor, mekan daha da eğlenceli hale geliyor. En sonunda pek çok doğum günü masasına dansöz ve zenneler eşliğinde profiterol geliyor. Eller havaya eğlencesi için çok güzel bir yer.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Arabesque'nin efsane müdürü Levent bey ekibi ile harikalar yaratıyor.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Cumartesi akşamı doğum günü kutlaması için gittik ve son derece memnun ayrıldık. fiyat biraz yüksek ama kesinlikle değer! ( cmt 220, cuma 190, haftaiçi diğer günler 160 tl diye biliyorum) Çeşitli mezeler sonrası kebaplar ve en son müthiş tatlılar ve de lokum servisi yapıldı. Ortamın dekorasyonu bir harika! Ara ara dans şovları yapıldı. Güzel bir eğlence istiyorsanız tercih edebilirsiniz.
  • userName
   Lezzet
      
   Ortam
      
   Servis
      
   Fiyat / Perf.
      
   Arabesque ilk adımınızdan itibaren Orta Doğu etkisini bariz bir şekilde hissedeceğiniz dekoru ambiansı muhteşem bir mekan eğlenmek istiyorsanız kesinlikle gitmeniz gereken bir yer müzikleri dansözleri gayet başarılı...Yemekleri de leziz..hoşuma gitmeyen tek şey yaş ortalaması dengesiz bence çoluk çocuğun alınmaması gerekiyor..
  Daha Fazla
  Adres:Taşkışla Caddesi No:19 Maçka Demokrasi Parkı Yanı, Istanbul, Telefon:0212 231 03 56
  Bu mekan, kategorisinde ilk sırada.
  Maçka civarındaki
  Club kategorisinde.
  1.
  Bu mekanın işletmecisi aramızda.
  Mesaj gönder
  Yedi denizi fetheden kadın Anise Al Arabesque’in olağan üstü maceraları Arabesque’de yeniden hayat buluyor. Beyrut’ta başlayan yaşamında, dünyanın dört bir yanını dolaşmış olan Anise, Kral Faruk’un sofrasında oturmuş, Alfred Hitchcock, Frank Sinatra, John Wayne ve Grace Kelly gib... devamıi bir çok ünlü ile birlikte olmuştu. Kısacık yaşamını bir efsaneye dönüştürmüştü. Şimdi kızı Suzan, annesinin hayatı boyunca topladığı objeleri, anıları,tarifleri ve lezzetleri hatta eğlence anlayışına kadar tüm detayları onun en sevdiği kent olan İstanbul’a, ARABESQUE’de topladı. İnanılmaz ritm performansları ile Beyrut gecelerine meydan okuyacak,Arabesque,Arap müziğinin eğlenceli ama duygusal, kıpır kıpır ama damardan bir sentezine tanık olmaya ve Orta Doğu lezzetlerini keşfetmeye sizi çağırıyor